Середа, 26 Червня

В Україні дозволили демобілізуватися військовим, у яких народилася третя дитина

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Верховна Рада дозволила військовослужбовцям, у яких з’явилася третя дитина, звільнятися зі служби в період дії воєнного стану.

За прийняття законопроєкту №7678 в цілому проголосував 331 депутат при мінімально необхідних 226.

Автори закону, народні депутати Олексій Гончаренко («Європейська солідарність»), Сергій Рахманін («Голос») та Роман Костенко («Голос»), нагадали, що у перші дні повномасштабного вторгнення багатьом багатодітним чоловікам прийшли повістки з військкоматів. Але чіткого роз’яснення щодо того, що вони не підлягають призову, а можуть іти до армії лише за власним бажанням, не було.

На даний момент чоловіки, які мають на утриманні трьох дітей, не підлягають мобілізації, але якщо батько вступив до лав Збройних сил України, а третя дитина народилася вже після цього – він не мав права на демобілізацію.

Законопроєктом встановлюється додаткова підстава для звільнення з військової служби під час воєнного стану – перебування на утриманні військовослужбовця трьох і більше неповнолітніх дітей.

Так, вказано, що військовослужбовці, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період, звільняються з військової служби, зокрема, на підставі наявності у нього трьох і більше дітей віком до 18 років.

Згідно з пояснювальною запискою, законопроект спрямований на забезпечення охорони дитинства і материнства шляхом встановлення додаткових підстав батькам для звільнення з військової служби під час воєнного стану.