В Україні анонсували підвищення мінімальної зарплати в три етапи

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Президент України Володимир Зеленський поставив завдання Кабміну підвищити рівень мінімальної заробітної плати в Україні. Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

«Українці заслуговують на гідну зарплату. Знаю, це нелегко — взяти й підвищити. Однак ми й не шукали легких рішень, коли прийшли до влади», — зазначив глава держави.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль і міністр фінансів Сергій Марченко опрацювали це питання, зробивши відповідні розрахунки.

Сьогодні очільник уряду доповів про попередній графік, за яким підвищуватимуть мінімальну заробітну плату. Так:

  • з 1 вересня цього року її буде збільшено до 5 тисяч гривень,
  • з 1 січня наступного року — до 6 тис. грн,
  • а з 1 липня 2021-го — до 6,5 тис. грн.

«Виглядає цілком реалістично. Радий, що це можливо реалізувати за рік. Добробут українців – головний показник нашої ефективності», – наголосив Президент.

Зазначимо, наразі мінімальна зарплата в Україні становить 4 723 гривні. На із 1 січня цього року розмір мінімальної заробітної плати встановлений у розмірі 4 723 грн. Такий її розмір передбачений у держбюджеті на 2020 рік, який ухвалила Верховна Рада.

У 2019 році мінімалка становила 4173 грн, в 2018 році – 3723 грн.

Нагадаємо, раніше президент України розпорядився з 1 вересня підвищити зарплати для медичних працівників. На підвищення зарплат медикам готові виділяти 2 млрд гривень щомісяця.

За його словами, зарплата буде збільшена для медиків, які працюють в установах вторинної ланки (надають спеціалізовану медичну допомогу) і діятиме до того моменту, поки не буде відпрацьована нова система нарахування зарплат в межах медичної реформи з 2021 року.

“Медична реформа не спрацювала для лікарів другої ланки. Їх зарплати мізерні… З цифр, наданих урядом, я бачу, що ми можемо суттєво підвищити зарплати”, – заявив президент.

Виділення 2 млрд гривень щомісяця на виплати лікарям дозволить забезпечити підвищення зарплати до 70% від їх тарифної ставки, медсестер і санітарів – на 50% та 25% відповідно від мінімальної заробітної плати.

Так, за прогнозами уряду, зарплата лікаря-хірурга підвищитися до 10,5 тисяч гривень, середня зарплата середнього медперсоналу підніметься до понад 7 тисяч гривень, а молодшого – наблизиться до 6 тисяч гривень.