Неділя, 25 Лютого

В Україні 81% опитаних виступили проти виборів під час війни, – КМІС

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Станом на жовтень 81% опитаних відповіли, що вибори треба проводити після війни. Водночас 16% уважають, що бойові дії не є перешкодою для волевиявлення

Такі дані оприлюднив КМІС, передає Еспресо.Захід.

“У всіх регіонах України більшість населення виступає проти проведення виборів під час війни”, – зазначили соціологи.

Людям також запропонували відповісти на запитання щодо ставлення до онлайн-голосування. Вперше це запитання громадянам ставили у листопаді 2021 року. Відтоді думки українців суттєво не змінилися.

65% опитаних негативно ставляться до ідеї дистанційного голосування через інтернет. Підтримують ідею – 29%. Такої думки дотримуються більшість громадян у всіх регіонах України.

У КМІС, коментуючи результати опитування, зазначили, що в Україні наростає критичне ставлення до уряду й Ради, однак люди вважають війну перешкодою для вільного волевиявлення, а дистанційне голосування викликає в них недовіру.

Опитування проводили методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера (computer-assistedtelephoneinterviews, CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Було питано 2007 респондентів у всіх регіонах, окрім тимчасово окупованих територій. Опитування проводилося з дорослими (у віці 18 років і старше) громадянами України, які на момент опитування проживали на території України.