Понеділок, 26 Лютого

В центрі біля наукової бібліотеки ЛНУ відновили історичну браму

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Історичну браму будинку на вул. Драгоманова, 28, поблизу наукової бібліотеки ЛНУ, ім. І. Франка, відреставрували. Раніше вона була пошкоджена, зафарбована чорною фарбою, а безліч декоративних елементів були втрачені. Про це інформує пресслужба ЛКП «Бюро спадщини».

Двері відновили за підтримки ЛКП «Бюро спадщини» разом із мешканцями будинку в рамках програми співфінансування.

«Ця дубова брама дійшла до нас в поганому стані та потребувала великого обсягу робіт. Ми вирівняли її конструкцію, відновили втрачені елементи та поставили нові відбійники та клямку. Тут зберігся також старий і пошкоджений польський замок. Ми зберегли цю автентику і відновили роботу цього механізму», – розповів реставратор Віталій Мерецький.

Окрім того, фахівці відновили засклення брами, додавши єдине збережене автентичне скло, а решту замінили.

«В радянський період вона була пофарбована в чорний колір. Цю фарбу ми зняли, повернувши первісний вигляд дерева охристо-золотих відтінків. Покрили браму лаком на основі лляної олії, щоб зберегти структуру деревини і вона мала можливість дихати», – додав реставратор.

Реставрація брами коштувала близько 48 тис. грн., з яких 70% оплатило місто в рамках програми співфінансування. Решту витрат взяли на себе мешканці будинку.

Цьогоріч місто планує відреставрувати щонайменше 40 дверей в будинках, які розташовані в історичній частині міста. Усі роботи проводять відомі місцеві реставратори по дереву та металу. При реставрації брам 70% вартості робіт оплачуються із міського бюджету, 30% – сплачують мешканці.