Понеділок, 4 Березня

В період з 2010 до 2018 року у Львові замінили 32% трубопроводів

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Львів готується до опалювального сезону 2018−2019 р. На завершенні — ремонтні роботи на всіх об’єктах теплопостачання, які проводить ЛМКП «Львівтеплоенерго». Зокрема, тривають ремонтні роботи на вул. Антоненка-Давидовича із заміни ділянки магістральної теплової мережі, яка забезпечує теплопостачання мешканцям Сихівського району. Вартість лише матеріалів для ремонту — 7,5 млн. грн. Про це повідомляє прес-служба ЛМР.

Як повідомляє ЛМКП «Львівтеплоенерго», ще наприкінці минулого року був сформований план-графік ремонтних робіт з підготовки об’єктів до опалювального сезону. До роботи у зимовий період необхідно підготувати найбільші об’єкти теплопостачання — ТЕЦ-1, ТЦ «Північна», ТЦ «Південна», 140 котелень, 136 ЦТП, 96 ІТП та 433,64 км теплових мереж. Відповідно, проводять ремонт котлів, насосів, заміну теплових мереж тощо. Зокрема, зараз тривають роботи із заміни ділянки магістральної теплової мережі на вул. Антоненка-Давидовича, яка забезпечує теплопостачання мешканцям Сихівського району.

«Магістральна теплова мережа ТЕЦ-1 на вул. Антоненка-Давидовича від ТК-1103÷ТК-1104 введена в експлуатацію у 1980 році. Тому вона вже відпрацювала свій термін експлуатації. Ця ділянка є головною стратегічною мережею та забезпечує теплопостачанням 30% від усіх споживачів Сихівського масиву від ТЕЦ-1, а при роботі ТЦ «Південна» (котельні на вул. Надійна, 2) — 100% усіх споживачів.

Оскільки впродовж останніх років відбулося більше 6-ти поривів, підприємство внесло реконструкцію цієї ділянки в інвестиційну програму 2017 року. Реконструкцією передбачено заміну теплопроводів на попередньо ізольовані труби, діаметром 820/1000мм, довжиною 270 м.п. Вартість матеріалів становить 7,5 млн. грн. Роботи проводять ремонтні бригади ЛМКП «Львівтеплоенерго». Вони стартували на початку вересня, завершити монтажні роботи плануємо наступного тижня — до 11 жовтня. Опісля — залишиться все загорнути і провести благоустрій.

Зараз також тривають роботи із заміни ділянок теплових мереж на вул. В. Великого, 28−36 та вул. Щурата, 4.

Хочу відзначити, що в період з 2010 до 2018 року ми замінили 133 365,28 м.п. трубопроводів — це 32% від загальної кількості. В основному труби міняємо на попередньо ізольовані. На кожній з ділянок теплових мереж це знижує втрати теплової енергії на 10%”, — розповів головний інженер ЛМКП «Львівтеплоенерго» Володимир Штейбарт.

© city-adm.lviv.ua

Цього року ЛМКП «Львівтеплоенерго» планує виконати заміну теплових мереж на суму 33,6 млн. грн. та провести ремонт іншого устаткування й обладнання на суму 12,4 млн. грн. Станом на сьогодні, за кошти з міського бюджету виконують реконструкції котелень на вул. Солодова, 6, Шевченка, 42 та Стрийська, 53а, 59а, 69а, на суму 15 млн. грн.

Також уже із середини вересня ЛМКП «Львівтеплоенерго» розпочало заповнення водою теплових мереж і внутрішньобудинкових систем опалення. Підставою для заповнення внутрішньобудинкових систем опалення житлового фонду і бюджетних установ (освіта і медицина) є підписані акти готовності будинків до зими. Станом на 1 жовтня, акти готовності були підписані у 1540 будинках, які обслуговує це теплопостачальне підприємство (95,2% від загальної кількості). Із них уже заповнено 87,1%. Ще необхідно підписати акти будинкам ОСББ, ЖБК та відомчим, а будинках комунальної власності вже всі підписали акти готовності будинків до зими.

«Щодо підготовки будинків до опалювального сезону, то Сихів — один з найбільших районів, де є висотні будинки з центральним опаленням. Ми є, фактично, основним споживачем теплоносія від ТЕЦ-1 — 582 будинки. Станом на сьогодні, ще не підписано 11 актів готовності. Це в основному будинки ОСББ і ЖБК.

Цього року за кошти міського бюджету проведено повірку 103 загальнобудинкових лічильників опалення. У трьох будинках — на вул. Трильовського, 31а, Вернадського, 4 і Хоткевича, 30 — тривають роботи з утеплення фасадів та встановлення енергоощадних вікон.

Також зараз у Сихівському районі триває реалізація проекту щодо встановлення ІТП. Цей проект реалізовує Львівтеплоенерго спільного з Європейським банком реконструкції та розвитку. Зараз роботи проводяться по І-шій черзі — це 165 будинків в районі вул. Хоткевича — вул. Вернадського. Та крім житлових будинків тут також є школи, садочки та інші об’єкти. Станом на сьогодні, виконані підготовчі роботи, проекти проходять експертизу. Після експертизи ЛМКП «Львівтеплоенерго» отримає дозвіл на початок робіт. Під час опалювального сезону плануємо виконати будівельні роботи, щоб на наступний міжопалювальний період можна було провести від’єднання від систем центрального опалення”, — розповіла голова Сихівської районної адміністрації Галина Гладяк.

Як повідомила Ірина Маруняк, директор департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР, назагал Львів готовий до опалювального сезону і розпочне його за наявності відповідної температури повітря.

«Опалювальний сезон розпочинається, якщо впродовж трьох діб середньодобова температура є нижчою за 8 С0. Назагал відлік опалювального сезону беруть від 15 жовтня, та якщо буде необхідність швидше відновити подачу тепла, ми відновимо швидше. Станом на сьогодні, ми вже подаємо опалення до Львівської обласної клінічної лікарні, що на вул. Чернігівська, 7, оранжерейно-тепличного комплексу ЛНУ ім. І. Франка, що на вул. Черемшини, 44, ДНЗ № 131, що на вул. Антонича, 109а, та Львівського обласного госпіталю інвалідів війни та репресованих імені Ю. Липи, що у м. Винники на вул. Івасюка, 31. Також сьогодні надійшли листи від садочку „Левеня“ й обласної лікарні, що на вул. П. Орлика, щоб їм також відновити теплопостачання. Тому, якщо установа звертається з відповідним листом, є відповідна ініціатива, то тепло їм подається», — наголосила Ірина Маруняк.

Нагадаємо, в опалювальному сезоні 2018−2019 року ЛМКП «Львівтеплоенерго» подаватиме опалення до більш ніж 1600 житлових будинків, 198 освітніх закладів (школи, садочки) та 46 медичних закладів (лікарні, поліклініки). ЛКП «Залізничнетеплоенерго» подаватиме опалення до 525 житлових будинків, 42 закладів освіти (школи і садочки) і 6 медичних установ.