Понеділок, 24 Червня

В одному з найбільших музеїв Австрії з’явився аудіогід українською мовою

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Відбувся запуск українськомовного аудіогіда в одному з найбільших музеїв Австрії – всесвітньовідомій художній галереї Альбертіна у Відні.

Українські туристи та діаспоряни матимуть змогу почути рідною мовою історію створення та цікаві подробиці про шедеври світового класичного модерну з музейних експозицій “Від Моне до Пікассо”, у які входять твори Моне, Ренуара, Тулуз-Лотрека, Сіньяка, Матісса, Мунка, Пікассо, Модільяні, Шагала, Малевича, Кокошки та інших.

Українською також можна прослухати екскурсію парадними залами палацу, побудованого в стилі класицизму, який відтворює культуру епохи Габсбургів.

Перекладений спеціально для українців авдіогід буде доступний і для запланованої на кінець серпня виставки творів із приватної колекції французького модерну Ханлозера, на якій будуть представлені роботи Ван Гога, Сезанна та Годлера.

Ініціаторкою проєкту виступила перша леді України Олена Зеленська. Вона разом із посольствами України звернулися до найпопулярніших світових музеїв та пам’яток архітектури. Однією з найперших відгукнулася Альбертіна. Робота з перекладу та звукозапису для віденської галереї тривала чотири місяці.

“Хочу підкреслити, що співпраця з Україною надзвичайно важлива для нас. Альбертіну відвідують багато українців, і, звичайно, вони хочуть краще зрозуміти та більше дізнатися про витвори мистецтва, представлені в нашому музеї. І ми дуже щасливі, що нам вдалося додати до нашої системи авдіогід українською”, – прокоментував генеральний директор музею Альбертіна, професор Клаус Альбрехт Шрьодер.

Також вже закінчується звукозапис екскурсії українською для Латвійського національного художнього музею, готується ще декілька перекладів і паралельно тривають перемовини з музеями.