Середа, 26 Червня

В Нью-Йорку дозволили компостувати людські тіла

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Нью-Йорк став шостим американським штатом, що дозволив компостувати тіла померлих. Тепер людина може заповісти перетворити своє тіло на землю після смерті, що вважається екологічно чистою альтернативою поховання чи кремації, пише BBC.

Процес займає близько місяця. Потім ґрунт піддають термообробці, щоб убити шкідливі організми, і віддають близьким. Його можна використовувати при посадці квітів, овочів чи дерев.

Вартість такої послуги становить близько $7 тисяч. Cередня сума в США за похорон із похованням становила $7 848 у 2021 році або $6 971 за похорон із кремацією.

Прихильники компостування кажуть, що це не лише більш екологічний варіант, але й більш практичний у містах, де обмежена кількість землі для кладовищ.

Традиційні поховання з труною потребують деревини, землі та інших природних ресурсів, а під час кремації в атмосферу викидається вуглекислий газ.

Однак періодично виникають етичні питання про те, що відбувається з ґрунтом у результаті компостування. Наприклад, католицькі єпископи в Нью-Йорку виступили проти закону, стверджуючи, що з людськими тілами не можна поводитися, як із «побутовими відходами».

У 2019 році Вашингтон став першим штатом США, який легалізував такий спосіб. Колорадо, Орегон, Вермонт і Каліфорнія наслідували його приклад.

Компостування людини вже дозволено по всій Швеції. А природні поховання, при яких тіло ховають без труни або з труною, що розкладається, вже дозволені у Великій Британії.