В МЗС Польщі назвали ганебним виступ ветерана Ваффен-СС “Галичина” в парламенті Канади

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Заступник міністра закордонних справ Польщі Аркадіуш Мулярчик назвав ганебним вшанування канадським парламентом 98-річного ветерана дивізії Ваффен-СС “Галичина” Ярослава Гуньки, інформує Європейська правда з посиланням на PAP.

“Вшанування канадським парламентом українця, який воював у лавах СС “Галичина” було ганебним і вказує на великий брак знань про Другу світову війну”, – сказав Мулярчик.

“Це ганьба, що посадовці канадського парламенту не були свідомі історичних фактів стосовно Waffen SS. Це яскрава демонстрація прогалин у знанні історії Другої світової війни”, – додав він.

За словами Мулярчика, у закордонних поїздках він часто стикається з нерозумінням того, що діялося в Східній Європі під час Другої світової війни.

“Небагато людей знають про втрати Польщі і про той факт, що Польща не отримала за них відшкодування”, – зазначив дипломат.

“Мені сумно через брак знань, який мав місце в Канаді”, – сказав Мулярчик, але зауважив, що ситуація в цілому може допомогти Канаді стати союзником Польщі у справі вимагання репарацій від Німеччини.

26 вересня міністр освіти Польщі Пшемислав Чарнек заявив, що його уряд може домагатися екстрадиції Гунька як воєнного злочинця.

У запиті, зверненому до Інституту національної пам’яті, він закликав дослідити, чи був Гунька причетний до нацистських злочинів.

undefined

Фотографія Ярослава Гуньки, зроблена між 1943 і 1945 роками

Нагадаємо, спікер нижньої палати канадського парламенту, Палати громад, Ентоні Рота, у вівторок оголосив про відставку з посади на тлі скандалу із запрошенням 98-річного ветерана дивізії СС “Галичина” Ярослава Гуньки на виступ Володимира Зеленського минулого тижня.

Спікера закликали піти у відставку колеги й члени уряду після того, як з’ясувалось, що він запросив до парламенту під час візиту Зеленського до Канади минулого тижня 98-річного Ярослава Гуньку. Рота представив його як ветерана Другої світової війни, що воював проти росіян.

Польша требует экстрадировать украинского ветерана СС "Галичина", которого приветствовал Зеленский в Канаде. Читайте на UKR.NET

Довідка: Ярослав Гунька — український ветеран Другої світової війни 14-ї гренадерської дивізії Ваффен СС «Галичина». Гунька народився в селі Урмань (Тернопільщина) у 1925 році, що тоді входило до складу Польщі, і пішов добровольцем до СС «Галичина» у 1943 році. Після закінчення Другої світової війни емігрував до Канади.

Чи причетний Ярослав Гунько до вбивств поляків та євреїв?

Під час Другої світової війни Гунько служив у 14-й гренадерській дивізії Ваффен-СС, також відомій як дивізія «Галичина» — добровольчому підрозділі, що складався переважно з етнічних українців під командуванням нацистів. Нюрнберзький трибунал не визнав підрозділ винним у жодних воєнних злочинах. Тому офіційно доказів того, у чому організація CIJA звинуватила Хунку (Гунька), не існує. Дивізія не входила до структури загальних СС (Allgemeine SS), які брали участь у Голокості та в інших каральних операціях на окупованих територіях, а входила до так званих Військ СС (Waffen SS) і була призначена для бойових дій на фронті поряд із Вермахтом. Перед здачею західним союзникам у 1945 році переукомплектований підрозділ отримав новий статус і нову назву — Перша Українська дивізія Української національної армії.