П’ятниця, 19 Квітня

В МЗС Польщі пропонують скасувати роумінг для українців

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Польща ініціюватиме ряд нових пропозицій з боку ЄС для країн Східного партнерства для підвищення статусу цього проекту.

На цьому в інтерв’ю PAP наголосив заступник глави МЗС Польщі зі східних питань Марцін Пшидач, пише Укрінформ.

“З одного боку йдеться про зближення правових систем країн-партнерів до європейських систем, про моніторинг їх поступу у втіленні європейського доробку. Друга пропозиція Польщі – це ставка на галузеву співпрацю”, – заявив Пшидач.

Він додав: якщо країни СП не можуть повністю адаптуватися до європейських стандартів, то це може бути зроблено, принаймні в окремих секторах.

Прикладом таких дій він назвав, зокрема, скасовування оплати за дзвінки в роумінгу, що відчули б на собі прості люди, зокрема українці, які проживають в Польщі. Іншим прикладом він назвав інвестиції в інфраструктурні проекти, що фізично зблизило б країни Партнерства до ЄС.

Пшидач зазначив, що можна було б також встановити ротаційне головування в рамках Східного партнерства, що збільшило б рівень відповідальності цих країн за подальший розвиток цієї ініціативи. Крім того, йдеться про дозвіл участі країн Партнерства в окремих форумах ЄС.

Нагадаємо: Східне партнерство ініційоване у 2009 році Польщею та Швецією і має на меті зближення шести пострадянських країн (України, Грузії, Молдови, Азербайджану, Білорусі та Вірменії) до ЄС.

29 березня 2019 року Президент України Петро Порошенко повідомив, що на переговорах на міні-саміті Україна-ЄС за участі всього керівництва Європейського Союзу було домовлено про підтримку секторальної інтеграції України з Європейським Союзом, а саме в енергетичному та цифровому секторі. Зокрема, це стосується скасування роумінгу в ЄС для громадян України та запровадження електронного урядування, проектів розвитку малого та середнього бізнесу, банківського кредитування, екологічної співпраці і багато іншого.