Вівторок, 28 Листопада

В лікарні швидкої допомоги у Львові вже 90 медиків захворіли на коронавірус

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Кількість медиків, які захворіли на конанавірус, щодня зростає. У Клінічній лікарні швидкої медичної допомоги вже 90 медпрацівників захворіли на новий к-вірус. З них 27 медиків перебувають у лікарнях, решта лікуються амбулаторно, повідомили у прес-службі ЛМР.

Серед хворих медпраціників 40 лікарів, 36 медсестер і 14 молодших медсестер (санітарок). 12 медпрацівників же одужали від коронавірусної інфекції, 27 ще перебувають у лікарнях. Їхній стан середньої важкості.

Директор лікарні Олег Самчук у коментарі ZAXID.NET повідомив, що медичні працівники заражаються коронавірусом і від пацієнтів, і поза лікарнею, чітко відстежити шлях зараження неможливо.

«Зараз у нашій лікарні дуже великий наплив пацієнтів не лише зі Львова, а й з усієї області. Пацієнти поступають надзвичайно важкі, яким терміново потрібна невідкладна допомога. Багато амбулаторних пацієнтів звертаються по медичну допомогу. Тож лікарі, рятуючи життя хворих, заражаються самі. Скажімо, годину тому привезли пацієнта з інфарктом у стані клінічної смерті. Обстежувати пацієнта на коронавірус не було коли, бо час ішов на секунди. І лікарі рятували його життя, ризикуючи захворіти. У когось під час реанімаційних заходів могли злетіти окуляри чи порватися рукавиці тощо. А таких моментів , на жаль , дуже багато», – каже Олег Самчук.

Колектив лікарні, за словами Олега Самчука, дуже великий, зараз в лікарні працює 1800 працівників. Якщо говорити про шляхи зараження, то найчастіше медпрацівники заражаються від пацієнтів, які приїжджають з ургентною патологією і які потребують невідкладної допомоги. Але вони контактують з людьми і поза лікарнею, то можуть заражатися і на вулиці, в магазині тощо.

Загалом у Львові станом на 27 травня на коронавірус захворів 141 медпрацівник: 54 лікарі, 49 медичних сестер, 17 молодших медичних сестер, 13 лаборантів, 3 рентген-лаборанти, 5 адмінпрацівників. З них 36 вже одужали і одна молодша медична сестра померла.

Нагадаємо, у понеділок, 25 травня, у Львові почали проводити ІФА-тестування медпрацівникам. Першими його почали проходити медичні працівники Клінічної лікарні швидкої медичної допомоги. Цей аналіз показує наявність у людини антитіл до коронавірусу. За підсумком перших 40 тестувань – 7 медпрацівників раніше перенесли захворювання. Тобто, ці люди уже перехворіли на коронавірус. У трьох із них перебіг недуги відбувся безсимптомно. У решти – результати негативні.