Субота, 20 Квітня

В Карпатах будують містечко гуцульських гобітів

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

В українських Карпатах продовжують будувати унікальне поселення. Наразі там тривають роботи із будівництва казкового містечка Гобітхіл (Hobbithill) з трилогії «Володар перснів». Проєкт реалізовують в селищі Верховина, Івано-Франківської області. Тут вже виконали частину робіт і почали запрошувати людей на екскурсії.

Якщо коротко, то автори ідеї планують поєднати культуру і традиції казкової Гобітанії і реальної Гуцульщини, залучити більше українських та іноземних туристів до Верховини та навколишніх сіл.

Завершити роботи з облаштування Гобітхілу планували цього літа, але нeгода в червні дещо загальмувала плани, тому завершення довелось перенсти. Тим не менше там вже є перші хатинки та облаштовано подекуди територію.

«На гірській поляні ми побудуємо казкове містечко, яке ви бачили в фільмі “Володар перснів”! Але це буде не бутафорське кіношне поселення, а справжнє, реальне, екологічне, сучасне, енергозберігаюче, казкове містечко», – пише автор проєкту Андрій Боєчко.

Брама Гобітхілу

В містечку працюватиме колиба, санна та лижна траси, траса для зорба, тарзанка і багато інших атракцій для дітей. На полянах і в лісах навколо Гобітхіла ростуть гриби, ягоди, трави, квіти, дерева і кущі.

В Гобітхілі працюватимуть також майстерні гончарів, ковалів, килимарів та різьбярів (звичайно, трохи згодом). Там навчатимуть дітей традиційним карпатським ремеслам. В місті постійно працюватимуть спортивні та туристичні інструктори. Окремою окрасою міста стане озеро з форелями та осетрами.

Наразі збудовано повноцінно один будиночок, у вересні відкриють в межах екскурсії для відвідувачів другий. Приводять до ладу територію довкола.  Також майстри працюють над кількома скульптурами з дерева (в основному це будуть казкові персонажі), які заселять ліси навколо містечка і його вулиці. Буде створено кілька фотозон.

Майте на увазі якщо заплануєте відвідати: об’єкт знаходиться на стадії будівництва і під’їзд на машині досить складний поки що.

“Містечко будується. Якщо ви сподіваєтеся побачити «Дісней-ленд», то його не буде. Всі, хто придбав квитки в серпні, можуть ще раз безкоштовно відвідати Гобітхіл до кінця року”, – написав пан Андрій.

Продовжуються роботи із висадженням квітів та зелені

З 1 серпня автори проекту оголосили про платне відвідування містечка (дітям до 12 років вхід безкоштовний, всі решта – 100 гривень). За серпень Гобітхіл встигли відвідати понад 2500 туристів, 60 відсотків з них – діти до 12 років. З них 1700 відвідувачів приїхали у Верховину спеціально для того, щоб подивитися саме на поселення. В середньому залишалися в містечку 70-80 хвилин. Деякі групи – до 2 годин. Зі слів автора Андрія Боєчка, «їхні» туристи залишили у Верховині понад 437 500 гривень.

Інтер’єр однієї з хатинок Гобітхілу

На форелевому господарстві ви можете замовити смачну карпатську форель! До речі, всі, хто замовить форель, матимуть у вересні безкоштовні вхід і екскурсію в Гобітхіл.

Тут можна й половити рибу

Для тих, хто планує відвідати Гобітхіл у вересні, обов’язково погоджуйте екскурсій з Андрієм Боєчком, а також ви маєте повідомити про свій візит Андрія Єльцова щодо форелі. Його телефон -+380 (68) 359 73 50.

Ініціатори запевняють – проєкт створено не стільки для туристів, як для людей, що бажають тут жити по-справжньому. Цікаво, що для зведення міста не зрубали жодного дерева, а навпаки висадили багато яличок на поляні, а також фундук і коркові дерева. І звісно багато квітів.

Андрій Боєчко

Не всі хатини здаватимуться в оренду. Кілька мешканців Гобітхілу житимуть там постійно.

Оскільки Гобітхіл – це казкове місто-країна, в нього будуть свої власні атрибути: 1. Герб 2. Гімн 3. Прапор 4. Валюта 5. Конституція 6. Декларація про Незалежність від орків 7. Обрана влада 8. Митниця 9. Жандармерія 10. Військо 11. Шрифт 12. Символи 13. Правила 14. Суд 15. Преса 16. Пошта. Кожен мешканець Гобітхіла матиме паспорт гуцульського Гобіта.

Єдиною домінуючою релігією Гобітхілу є любов до України, збереження та відтворення традицій жителів карпатських гір та віра в добро.

В Гобітхілі зроблять найсучаснішу систему септиків та введуть обов’язкове сортування сміття. Поліетиленові пакети в місті використовувати заборонено. Для дорослих мешканців міста розробляють окремі атракції та заняття.