Понеділок, 20 Травня

В іспанській Валенсії почався експеримент із 4-денним робочим тижнем

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Одне з найбільших міст Іспанії, Валенсія, з понеділка починає пілотний проєкт із аналізу впливу чотириденного робочого тижня на здоров’я та добробут жителів, навколишнє середовище та економіку. Про це повідомляє “Європейська правда” з посиланням на Europa Press.

Експеримент із чотириденним робочим тижнем у Валенсії триватиме протягом місяця – з 10 квітня по 7 травня – лише по понеділках, на які припадають державні свята. Таким чином, загальна кількість робочого часу не скорочуватиметься, пояснюють у владі міста.

“Це не програма скорочення робочого часу. Це не наша справа, це справа роботодавців, працівників і переговорів у цій сфері”, – заявив мер Валенсії Жоан Рібо.

Як зазначає міська влада Валенсії, завдяки цій ініціативі місто стало “першим у світі, яке протягом місяця реалізовує пілотний проєкт із 32-годинним робочим днем”, орієнтований на громадян, а не на бізнес.

Результати експерименту, як очікується, будуть оприлюднені в липні й допоможуть з’ясувати її вплив на “громадянські аспекти”, а не лише на бізнес, фінанси чи державне управління, як це було зроблено в інших країнах.

В Іспанії й до цього організовували експерименти з чотириденним робочим тижнем, у якому на добровільній основі брали участь місцеві компанії. Тоді метою було насамперед з’ясувати вплив такого графіка на продуктивність праці.

Один із наймасштабніших експериментів цього плану у Великій Британії показав ефективність скороченого робочого тижня, і більшість компаній, які брали в ньому участь, вирішили не повертатись до попереднього графіка роботи.