Вівторок, 9 Серпня

В Ірландії знайшли скарб з монетами Київської Русі

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Оперативні новини у нашому каналі в Телеграмі!

Археолог-любитель Роберт Карлі за допомогою металошукача виявив в ірландському графстві Корк кілька дуже рідкісних монет часів князя Володимира. Про це повідомляє видання Ancient Origins.

Монети маленькі, на них нанесені християнські символи і зображення монархів. Ймовірно, вони використовувалися для оплати торговцями і найманцями. Той, хто закопав їх у землю, так і не повернувся, щоб забрати свій маленький скарб, який чудово зберігся. Особа власника невідома, але, можливо, він був найманцем-вікінгом. У 10−11 століттях нашої ери вікінги оселилися в Корку і перетворили його на великий торговий центр, пов’язаний зі скандинавськими торговими мережами, які тягнулися на схід до Київської Русі.

Правителі Київської Русі почали карбувати власні монети під час правління Володимира Великого (близько 958−1015 роки нашої ери). Випускалися золоті і срібні монети, на багатьох з яких був Тризуб.

Знайдений скарб важливий, почасти тому, що це перші монети Русі, знайдені в Ірландії, а також тому, що він дає нове розуміння зв’язків між регіонами Європи в середні віки.

“Монети показують, як, незважаючи на свою страхітливу репутацію, вікінги також з’єднували далекі частини світу, такі як Ірландія і території, які зараз є Україною” , – зазначають ірландські ЗМІ.

Нагадаємо, пару днів тому в Городниці Житомирської області знайшли справжній скарб національного значення – 32 срібні монети, що датуються 1000-1019 рр. Понад 100 років історики не знали подібних знахідок.

Це перші монети Русі-України, на них зображений Київський князь, а на зворотній стороні княжий знак – «тризуб у Володимира та двозуб у Святополка».

Share.