Середа, 29 Листопада

В Індії вперше за 30 років люди побачили засніжені вершини Гімалаїв

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Жителі північного індійського штату Пенджаб вперше за 30 років побачили гірський хребет Гімалаїв та його засніжені вершини, що знаходиться на відстані понад 100 кілометрів. Сталось це завдяки зменшенню забруднення повітря, спричиненого карантинними обмеженнями.

Індійці почали ділитися в соцмережах фотографіями з видом на гори, що було б неможливим, якби не карантин: зупинилися багато заводів, транспорт, і над містами зник смог.

“Вперше за майже 30 років я міг чітко побачити Гімалаї, оскільки внаслідок карантину в Індії очистилося повітря. Просто дивовижно”, – написав Манджіт Кан.

За офіційними даними, у Нью-Делі рівень забруднення повітря PM10 у перший день карантинних обмежень зменшився на 44%. Загалом покращення якості повітря зафіксували у 85 містах Індії лише за перший тиждень загальнонаціонального карантину.

Як зазначається, це явище стало можливим завдяки різкому поліпшенню якості повітря в останні тижні після того, як промислові підприємства припинили працювати, автомобілі звільнили дороги, а авіакомпанії скасували рейси через пандемію коронавірусу.

У звіті зазначається, що загалом у 85 містах Індії зафіксовано менше забруднення повітря за перший тиждень загальнонаціонального карантину. З 22 березня в Індії діє жорсткий карантин через пандемію коронавірусу.