Вівторок, 21 Вересня

В’ятрович кличе на мітинг під Раду через розгляд закону, який продовжить русифікацію освіти

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Депутат Верховної Ради, колишній голова Інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович закликає українців прийти під стіни парламенту та захисти українську мову.

“16 липня – всі під Верховну Раду!” – написав він у “Фейсбуці”.

Нардеп від “Євросолідарності” Андрій Парубій згодом повідомив, що розгляд законопроєкту перенесли з 16 на 17 липня.

В’ятрович зазначив, що голова ВР Дмитро Разумков доручив поставити в розклад засідання парламенту законопроєкт 2362 нардепа Бужанського, “мета якого – тотальна русифікація української освіти”.

“Цей проєкт, який вносить зміни в закони про мову і про освіту – найбільша зaгрoзa українській мові і українській освіті з часів Януковича”, – підкреслив ексглава Інституту нацпам’яті.

Він зазначив, що в разі його ухвалення перехід учнів 5-11 класів російськомовних шкіл на українську мову навчання з 1 вересня 2020 буде скасовано.

“Більше того, в будь-яких школах (включаючи школи з українською мовою навчання) буде дозволено викладати “декілька навчальних предметів” російською мовою. Це – шлях до тотальної русифікації освіти. Ми не маємо права цього допустити”, – підкреслив В’ятрович.

В’ятрович закликав “кожного, кому дорога українська мова і українська освіта, о 9:00 вийти під стіни парламенту і не розходитися доти, доки проєкт Бужанського не буде провалено або знято з розгляду”.

“Слуги народу” і ОПЗЖ планують протягнути русифікаторський законопроєкт усупереч позиції Міністерства освіти і науки та гуманітарного комітету парламенту, які виступили проти його ухвалення. Особливий цинізм – розгляд цієї московської забаганки 16 липня – в день 30-річчя Декларації про державний суверенітет України”, – наголосив політик.

“Я закликаю спікера Разумкова негайно припинити цю антиукраїнську провокацію, зняти русифікаторський законопроєкт 2362 з розгляду на нинішній сесії. Закликаю кожного відповідального народного депутата стати на захист української освіти і в разі винесення цього проєкту на пленарне засідання проголосувати проти”, – заявив політик.

Андрій Садовий, мер Львова, застеріг депутатів від розгляду та підтримки цього закону,  щоб “нам не довелось їхати до Києва”.

“Нашим політичним діячам треба відмовитись від звички змінювати закони під себе і свої популістичні забаганки. Єдиною державною мовою в Україні є українська мова. Всі, хто бачать своє майбутнє тут, мають досконало знати саме українську.Це питання не є і не може бути дискусійним.
З вересня навчання у всіх українських школах має проводитись виключно державною мовою. Я сподіваюсь, що більшість у Верховній Раді це розуміють і нам не прийдеться їхати до Києва, щоб особисто пояснювати такі елементарні, але важливі речі”.
Share.