Депутат Верховної Ради, колишній голова Інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович закликає українців прийти під стіни парламенту та захисти українську мову.
“16 липня – всі під Верховну Раду!” – написав він у “Фейсбуці”.
Нардеп від “Євросолідарності” Андрій Парубій згодом повідомив, що розгляд законопроєкту перенесли з 16 на 17 липня.
В’ятрович зазначив, що голова ВР Дмитро Разумков доручив поставити в розклад засідання парламенту законопроєкт 2362 нардепа Бужанського, “мета якого – тотальна русифікація української освіти”.
“Цей проєкт, який вносить зміни в закони про мову і про освіту – найбільша зaгрoзa українській мові і українській освіті з часів Януковича”, – підкреслив ексглава Інституту нацпам’яті.
Він зазначив, що в разі його ухвалення перехід учнів 5-11 класів російськомовних шкіл на українську мову навчання з 1 вересня 2020 буде скасовано.
“Більше того, в будь-яких школах (включаючи школи з українською мовою навчання) буде дозволено викладати “декілька навчальних предметів” російською мовою. Це – шлях до тотальної русифікації освіти. Ми не маємо права цього допустити”, – підкреслив В’ятрович.
В’ятрович закликав “кожного, кому дорога українська мова і українська освіта, о 9:00 вийти під стіни парламенту і не розходитися доти, доки проєкт Бужанського не буде провалено або знято з розгляду”.
“Слуги народу” і ОПЗЖ планують протягнути русифікаторський законопроєкт усупереч позиції Міністерства освіти і науки та гуманітарного комітету парламенту, які виступили проти його ухвалення. Особливий цинізм – розгляд цієї московської забаганки 16 липня – в день 30-річчя Декларації про державний суверенітет України”, – наголосив політик.
“Я закликаю спікера Разумкова негайно припинити цю антиукраїнську провокацію, зняти русифікаторський законопроєкт 2362 з розгляду на нинішній сесії. Закликаю кожного відповідального народного депутата стати на захист української освіти і в разі винесення цього проєкту на пленарне засідання проголосувати проти”, – заявив політик.
Андрій Садовий, мер Львова, застеріг депутатів від розгляду та підтримки цього закону, щоб “нам не довелось їхати до Києва”.