Понеділок, 15 Квітня

В Брюховичах встановлять пам’ятник Володимиру Івасюку

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У селищі Брюховичі на Львівщині встановлять пам’ятник українському композитору, автору знаменитої “Червоної рути” Володимиру Івасюку, пише Український Інтерес.

Як повідомляє пресслужба місцевої ради, пам’ятник зроблено з бронзи, а постамент – із граніту. Встановлять його біля Народного дому Брюховичів. Виготовив монумент львівський скульптор Любомир Кукіль. Наразі залишилося лише підготувати постамент, на якому стоятиме пам’ятник.

“Ідея поставити пам’ятник Івасюку в Брюховичах вперше з’явилася 17-18 років тому. Зі слів чоловіка сестри Івасюка я дізнався, що батько композитора хотів, щоб пам’ятник представляв собою фігуру зі скрипкою на серці. Врешті, глиняна модель фігури була готова, але до завершення так і не дійшло, і пам’ятник ми розібрали”, – згадує автор монумента.

Однак два роки тому роботи знову розпочалися. “Приблизно до річниці зникнення Володимира Івасюка, 26 квітня-18 травня, бронзовий пам’ятник буде готовий до встановлення”, – додав Любомир Кукіль.

Селищний голова Брюховичів Володимир Доманський розповів, що поставити пам’ятник Володимиру Івасюку саме у Брюховичах – це ініціатива громади, оскільки у брюховицькому лісі знайшли тіло композитора. За його словами, п’ять років поступово збирали гроші для втілення цієї ідеї. Основну частину коштів виділили з селищного бюджету торік.