В Брюховичах біля Львова вирощують дерева для оновлення Карпат

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Одразу біля Львова знаходиться підприємство «Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр», де вирощують саджанці дерев для озеленення карпатських лісів та основних лісоутворюючих порід Львівщини. Розміщений він у Брюховичах.

Голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин відвідав цей центр та описав, що там відбувається зараз.

“Ці саджанці вирощені за шведською суперсучасною технологією, яка допомагатиме нам висаджувати в Карпатах та на Поліссі лісові культури із закритою кореневою системою”, – зазначив Ганущин.

За допомогою даної лінії підприємством було висіяно 500 тисяч насінин в контейнери для вирощування садивного матеріалу із закритою кореневою системою, а саме такі основні лісоутворюючі породи: сосна звичайна – 240 тис шт., модрина європейська – 100 тис шт., ялина європейська – 50 тис шт., бук лісовий – 20 тис шт., ялиця біла – 10 тис шт., дугласія – 14 тис шт., дуб – 70 тис шт.

Ці сіянці знаходитимуться в теплиці до середини липня звідки будуть також вивезені на поля дорощування для акліматизації та підготовки до зими.

Завдяки роботі працівників Львівського лісового селекційно-насіннєвого центру буде чим садити ліс у наступному лісокультурному сезоні.

Річна продуктивність комплексу становить 3,5 млн сіянців із закритою кореневою системою. У перспективі з використанням наявних теплиць на підприємствах Львівського ОУЛМГ сумарна кількість вирощеного садивного матеріалу становитим

е близько 10 млн сіянців із закритою та покращеною кореневою системою.

21 березня 2019 року у Міжнародний день лісів у тестовому режимі було здійснено перший посів, а 26 червня – другий.

А ось офіційний й масовий перший посів у теплицях ДП «Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр» відбувся в другій половині березня цього року.