В Антарктиді розгорнули прапор Львівщини: фото

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Оперативні новини у нашому каналі в Телеграмі!

Керівник 24-ої української експедиції, львів’янин Ігор Дикий спільно із іншими полярниками розгорнули прапор Львівщини в Антарктиді. Про це повідомляє прес-служба ЛОДА.

Експедиція в Антарктиду на станцію «Академік Вернадський» розпочалась у другій половині березня і триватиме 12 місяців. Її керівником обрали доцента кафедри зоології Львівського національного університету ім. І. Франка Ігоря Дикого, який вже тричі брав участь в таких експедиціях, зокрема провів на холодному континенті два повних роки (дві зимівлі).

Усього цьогоріч зимувати на станцію «Академік Вернадський» в Антарктиді вирушили 10 чоловіків та дві жінки. Одна з учасниць працює на станції лікарем, а інша проводить дослідження з біології. Серед чоловіків також один вчений-біолог, два геофізики, три метеорологи, а також системний механік, дизеліст-електрик, системний адміністратор зв’язку, кухар.

Вісім учасників експедиції раніше вже хоча б раз зимували на станції, а для науковця Богдана Гаврилюка це вже буде рекордна восьма експедиція. Семеро майбутніх зимівників – кияни, по одному зі Львова, Харкова, Одеси, Закарпаття та Херсонщини. Один з учасників експедиції – ветеран АТО, інша – медик-волонтерка ГО «Захист Патріотів».

Додамо, що вперше на участь в антарктичній експедиції проводили відкритий відбір без гендерних обмежень. Усього документи подали 178 осіб, серед яких було 32 жінки. Крім того, цьогоріч у сезонну експедицію поїхала рекордна кількість дослідників та інженерів – 26 осіб.

Share.