Субота, 2 Березня

В Амстердамі встановили громадські конoплянi пісуари

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Нідерландська компанія GreenPee встановила в столиці вісім громадських пісуарів з клумбами коноплі зверху, пише Dezeen. Громадські “туалети” встановили в центрі міста і популярних туристичних місцях.

Внутрішній резервуар пісуарів заповнений волокнами коноплі, для яких сеча стає добривом. Після цього суміш сечі і конопель можна використовувати як органічне добриво для міських парків, садів і ферм.

Фото: www.dezeen.com

Як повідомляє компанія, нові пісуари допоможуть заощадити тисячі літрів питної води через відсутність потреби змиву, на відміну від традиційних туалетів. Також вони є більш екологічним варіантом, оскільки перетворюють сечу на органічне добриво для рослин.

«Сеча містить багато фосфатів, а фосфатні шахти вичерпуються, отже, це дуже хороша екологічно безпечна альтернатива, яку ми в іншому випадку змивали б в унітаз», — розповів винахідник GreenPee Річард де Фріз.

Рослини в GreenPee також позитивно впливають на навколишнє середовище, очищаючи повітря і приваблюючи бджіл в центр міста.

Фото: www.dezeen.com

Незалежна оцінка показала, що після встановлення GreenPee на 50% знизилось “дике мочення” в громадських місцях серед людей та туристів.