Народжена на Львівщині найстарша жителька Польщі святкує 114 років

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Найстарша жителька Польщі та одна з найстарших в світі осіб Текля Юневич, яка народилася на території сучасної Львівщини, 10 червня святкує свій 114-й День народження. Жінка є третьою найстаршою особою в Європі і восьмою на світі.

Текля Юневич народилася 10 червня 1906 року в селі Крупське Миколаївського району Львівської області, що тоді територіально входило до складу Австро-Угорщини. Охрещена вона була у місцевій греко-католицькій церкві.

Її батько працював на графа Лянцкоронського, а мати була домогосподаркою. Її мати відійшла у вічність у 30-річному віці під час Першої світової, а батько тривалий час піклувався ставками в обійсті графа Лянцкоронського. Текля Юневич згадувала мати, як дуже красиву жінку.

В 1927 році пані Текля одружилася та проживала з чоловіком до Борислава на Львівщині. Незважаючи на 22 роки різниці у віці між подружжям, шлюб був дуже щасливим.  Там у подружжя народилися дві дочки – Яніна і Уршуля.

Пані Текля часто відвідувала Варшаву і мала можливість взяти участь у парадах за участю Юзефа Пілсудського. Вона любила завжди бути в русі. Їй подобалося кіно, гра в карти та суспільне життя. Вона багато читала і дбала за власним садом. Щасливе сімейне життя було перерване Другою світовою. Пані Текля згадувала, що обидві війни були жахливими, але друга – незрівнянно більше.

Під час репатріації з СРСР до Польщі в 1945 році Текля Юневич опинилася у місті Глівіце на півдні РП, де проживає й досі.

Після смерті чоловіка, який працював на шахті, жінка до 103 років проживала сама, не маючи проблем із виконанням різних домашніх справ. Згодом під свою опіку її взяли внуки.

«Бабуся завжди була активною, веселою, опікувалася іншими, не згадувала складних моментів з минулого. Вона любила книги, подорожі. Вона й донині перебуває у хорошій формі, хоча усе частіше згадує родинний дім у Крупському і вимагає опіки», – розповів онук 114-річної жінки Адам.

Як зазначається, Текля Юневич пережила найстаршу дочку і зятів.

З нагоди дня народження іменинниця отримала привітання від представників польської державної та місцевої влади.

Вік Теклі Юневич було підтверджено Групою геронтологічних досліджень. Її дата народження, відповідно до сучасних стандартів, була підтверджена джерелами з різних періодів її життя. Пошук оригіналу свідоцтва про народження від 1906 року проводився у співпраці з родиною пані Юневич за посередництва Генерального консульства Республіки Польща у Львові.

Станом на лютий 2020 року Текля Юневич займає 8 місце у списку найстаріших повністю верифікованих нині живих людей у світі.