Середа, 24 Квітня

Урядовці китайського міста відмовили українці в евакуації через її собаку

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Урядовці міста Ухань у Китаї відмовили українці Насті Зінченко разом із її померанським шпіцом в евакуації через відсутність повного пакету документів для вивезення собаки за кордон, інформує посольство України в Китаї.

“Кількатижнева боротьба з бюрократією не мала успіху, і Насті Зінченко довелося залишитися у Китаї разом з її улюбленцем, померанським шпіцом Мішою.

Посольство кілька разів зверталося до держорганів Китаю та просило надати Анастасії можливість вилетіти з Уханя разом із її собакою. Однак, у зв’язку з безпрецедентними карантинними заходами, китайська влада не надала згоди”.

Посольство звернулося до Уряду провінції Хубей. Влада не дозволила вивезти собаку: у власниці мав бути паспорт міжнародного зразка і документ із календарем вакцин. Без документів тварину вважають імовірним носієм інфекційних захворювань або небезпечних для людини вірусів.

Українка намагалася домовитися з однією з ветеринарних клінік про виготовлення необхідних документів. І дійсно, 17 лютого вона надала Сертифікат здоров’я тварин, виданий Інспекцією ввезення-вивезення та карантину КНР у місті Гуанчжоу, яке знаходиться за 1000 км від Уханя.

Водночас, виліт мав відбутися з міста Ухань. Посольство надіслало запит на евакуацію Зінченко разом із собакою з урахуванням оновленого пакету документів і знову отримало відмову в евакуації тварини.

Анастасія Зінченко відкрила таємницю про те, які заходи вживають правоохоронці Китаю під час епідемії коронавірусу:

“Оскільки не полетіла, я намагалася піти в магазин по продукти, спочатку мене не випускали з будинку, так як вийшли нові правила і з житлового комплексу люди не можуть виходити і заходити навіть за перепустками, – розповіла про своє перебування в Китайській Ухані Анастасія Зінченко – Зв’язалися з поліцією, пояснили, що я не полетіла, а продуктів немає, вони дали дозвіл поїхати в магазин. Все б добре, але і в магазин мене не впустили, потрібні документи і перепустки, які я не знаю де дістати, посольство теж відмовилося проінформувати в цьому питанні. Я купила біля будинку в невеликому магазині що змогла і пішла додому. Як буде розвиватися ця ситуація далі, не знаю. Сподіваюся що скоро все закінчиться і я потраплю додому з Мішею”.