Четвер, 13 Червня

Умєров про боротьбу з корупцією: Система чинить опір, але ми його здолаємо

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Міністр оборони Рустем Умєров зазначив, що установа у співпраці з правоохоронними органами викорінює прояви корупції: “Система чинить опір, однак ми його здолаємо”.

“Наповну зміг запрацювати внутрішній аудит Міноборони та оновлена Генеральна інспекція Міністерства оборони. Вони вже виявили багато порушень – за останні 4 місяці на понад 10 мільярдів порушень, які були вчинені раніше. Жорстко реагуємо на всі випадки”.

Умєров згадав, що у грудні СБУ у взаємодії з Міноборони ліквідувала корупційну схему на придбанні боєприпасів для ЗСУ на майже 1,5 млрд грн.

“Це те, про що можемо говорити публічно. Попереду будуть ще новини. Водночас працюємо над тим, щоб вирішити проблему системно: впроваджуємо нову архітектуру закупівель за стандартами НАТО.

Перебудовуємо закупівельні механізми так, щоб не зашкодити безперервному постачанню зброї та тилового майна ЗСУ. Відтепер Міноборони – встановлює правила гри, формує політику, контролює торги. Закупівлі здійснюють дві спеціальні агенції”.

Міністр також зазначив, що завдяки кадровим змінам в “‎Агенції оборонних закупівель” за 4 місяці вдалося зекономити за всіма тиловими закупівлями приблизно 3,5 млрд грн. Це орієнтовно 20% від запланованої суми на закупівлі.