П’ятниця, 22 Вересня

Уламки міни посікли все тіло: у Львові військовому відновили рухомість рук

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Лікарі в трьох медзакладах доклали титанічних зусиль, аби його врятувати. А фахівці Центру “Незламні” повернули військовому можливість рухати руками

Про це повідомили у Центрі, передає “Еспресо.Захід“.

27-річний Павло Ребрій з Прикарпаття – парамедик у штурмовій групі. Воює уже дев’ять років. Важке поранення отримав під Авдіївкою, коли ЗСУ йшли на штурм.

Уламками ворожої міни Павлові посікло обличчя, тулуб і кінцівки, розтрощило пальці, пробило печінку і діафрагму.

“Поранення важкі, позиції далеко, ворог накриває вогнем. Я оцінив свої шанси і зрозумів, що потрібно самоевакуюватись. Інакше – загину”, – каже Павло.

Побратими допомогли воїну накласти турнікет. Потому він самотужки здолав 3 км до точки евакуації. У найближчому стабілізаційному пункті його екстренно прооперували, аби зупинити внутрішню кровотечу та зафіксували понівечені кінцівки. Далі були кілька лікарень в трьох різних містах. Реанімація, штучна вентиляція легень та численні операції.

Після тривалого лікування саме кінцівки захисника залишались найбільш проблемним місцем. Пацієнт не міг рухати кистями.

“Ушкоджені променевий та ліктьовий нерви. Множинний перелом безіменного пальця. На середньому ампутація фаланги та відсутність суглоба. Променевий та ліктьовий нерви відповідають за процеси розгинання та згинання, забезпечують чутливість кисті і пальців,” – говорить Роман Чепіль після огляду Павла у Національному реабілітаційному центрі “Незламні”.

Насамперед лікарі взялися відновлювати нерви.

Крім того у пацієнта наявні множинні переломи в ділянці плеча, передпліччя та кисті. Найбільш проблемною ділянкою був середній палець: великий дефект кісткової тканини, вкорочення пальця та зруйнований суглоб. Хірурги зіставляють кістки середнього та вказівного пальця і рятують їх від ампутації. Потім вирішують застосувати метод подовження третього пальця. Встановлюють апарат зовнішньої фіксації та повільно через рівні інтервали часу розтягують його. Відсутній суглоб протезують.

Потім травматологи зіставляють та фіксують кістки передпліччя за допомогою металоконструкції.

Спеціалістам вдається повністю відновити функції рук захисника. Наразі Павло працює із фахівцями з реабілітації. І вже невдовзі, після завершення процесу відновлення, планує повернутися на фронт.