Понеділок, 24 Червня

«Укрзалізниця» замість ремонту поїзда придбала два лімузини Audi А8 Long за 9 млн грн

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Член наглядової ради «Укрзалізниці» Сергій Лещенко заявив, що компанія замість ремонту поїзда закупила два лімузини Audi А8 Long вартістю 4,5 млн грн кожен. Про це повідомляє ZAXID.NET.

«Замість ремонту дизель-поїзда гроші перекинули на закупівлю двох лімузинів Audi А8 Long по 4,5 мільйона гривень кожен. Закупівля сталася за минулого керівника “Укрзалізниці” [Євгена] Кравцова і ретельно приховувалася – покупку оформили без тендеру, а купили через страхову фірму, засновником якої вказана “Одеська залізниця”. Після цього машини перекинули на баланс “Одеської залізниці”, але боялися експлуатувати через резонанс. У підсумку, машини стояли в гаражі, припадали порохом, на одній з них зіпсувався акумулятор», – розповів Лещенко,

Він також додав, що кошти, витрачені на купівлю лімузинів призначались для ремонту дизель-поїзда.

Лещенко стверджує, що машини нібито призначалися для обслуговування «одного з перших осіб України часів минулої влади», але кого саме не уточняє.

Член наглядової ради «Укрзалізниці» повідомив, що компанія призначила аудиторську перевірку цієї закупівлі, але її результати півроку не передавали в правоохоронні органи.

За його словами, на початку липня наглядова рада вимагала це зробити, але через місяць виявилося, що цього не сталося.

Лещенко додав, що після чергового листа в кінці серпня матеріали все-таки передали в Національне антикорупційне бюро.

Нагадаємо, Євген Кравцов працював в «Укрзалізниці» з січня 2015 року спочатку на посаді радника генерального директора, потім – директора з реформування, правової та майнової політики. 7 жовтня 2015 року, згідно з розпорядженням Кабміну, увійшов до першого складу правління «Укрзалізниці».

10 січня 2019 року уряд призначив Кравцова головою правління «Укрзалізниці». До цього Кравцов був виконувачем обов’язків голови правління. Офіційний термін контракту Кравцова з «Укрзалізницею» закінчувався в 2021 році, але він розірвав його достроково.