Понеділок, 8 Серпня

«Укрзалізниця» вводить додаткові зупинки для 53 поїздів на станції Підзамче

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Оперативні новини у нашому каналі в Телеграмі!

Уже з п’ятниці, 1 березня, розпочинається реконструкція пл. Двірцевої. Для розвантаження центрального вокзалу, з 31 березня розпочнуть діяти додаткові зупинки потягів на станції «Підзамче». В свою чергу мерія продумує варіанти підсилення транспортного сполучення з цією станцією, пише прес-служба міста.

Як повідомив Андрій Білий, заступник директора департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР, є налагоджена співпраця з ПАТ «Укрзалізниця».

«З 1 березня розпочинаються роботи з реконструкції пл. Двірцевої. Відповідно, вже з п’ятниці розпочнеться поетапне перекриття площі. На початковому етапі для пасажирів міського громадського транспорту нічого не зміниться, автостанція продовжить функціонувати у звичному режимі.

Також ми співпрацюємо з ПАТ «Укрзалізниця». З 31 березня залізниця вводить додаткові зупинки на станції «Підзамче» для 53 поїздів, щоб розвантажити центральний вокзал, відповідно і пл. Двірцеву.

Тому, звертаємося до пасажирів, додатково переглядати розклад поїздів, місце відправки і зупинок, і купувати квитки, з 31 березня, від станції «Підзамче», — повідомив Андрій Білий, заступник директора департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР.

Додаткові зупинки потягів на станції Підзамче

За його словами, для забезпечення якісного транспортного сполучення із станцією «Підзамче», ЛКП «Львівелектротранс» розглядає можливість створення додаткового трамвайного маршруту від вул. Промислової до Академії мистецтв. Також буде проаналізовано завантаженість автобусів, які курсують в район станції «Підзамче», щоб збільшити кількість одиниць на маршрутах.

Проектом реконструкції площі передбачено збільшення інфраструктури громадського транспорту, збільшення кількості зупинок, облаштування громадського простору, облаштування сучасного фонтану, підземного паркінгу тощо. Розпочати роботи планують 1 березня. Триватиме реконструкція 2 роки. Замовником робіт є ЛКП «Львівавтодор», а виконавцем робіт, відповідно до тендеру, ТзОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл». Згідно з договором укладеним з підрядною організацією «Онур», вартість робіт становитиме 165,5 млн. грн.

«Автостоянка, хороші хідники, пішохідний простір. Львів отримає нове дихання. Ми собі поставили за мету повністю зробити реконструкцію цієї площі. Трамвай, автостоянка, хороші хідники, пішохідний простір. Цим займається «Інститут просторового розвитку», який вивчив найкращий досвід світу. На площі будуть окремі смуги для громадського та приватного транспорту. Трамвай везтиме пасажирів практично до входу на вокзал. Вулицю Чернівецьку, яка підводить транспорт до площі Двірцевої, на дві частини буде розділяти широка пішохідна алея. У правому краю площі збережеться автостанція. Тут будуть комфортні павільйони для очікування міжміських автобусів. Перед входом на вокзал — велика, класна пішохідна зона. Замість кільця буде якісний, сучасний фонтан. Ліва частина — це зона для приватних авто. Для висадки пасажирів водію не потрібно буде шукати місце для стоянки. Проект передбачає кілька десятків майданчиків kiss&ride для швидкої висадки пасажирів. Залишити машину на довго можна буде на різних паркінгах. Тут облаштують унікальний паркінг під самим сквером.

Цей проект буде тривати орієнтовно 2 роки, розпочинаємо у 2019 році, а закінчуємо наприкінці 2020 року, тому буде певний дискомфорт.

Для тих, хто має настрій скептика, хочу пригадати: коли ми починали будувати трамвайну колію на Сихів, а це 11 км і це більше, ніж у всіх містах України зроблено за роки незалежності, — було багато критики, говорили, що нічого з того не вийде. Сьогодні люди користуються і отримують насолоду. Так само, як ми робили реконструкцію вулиці Личаківської, вул. Городоцької, як ми зробили всі в’їзди у Львів.

Нам ще залишається зробити площу Двірцеву, вул. Чернівецьку, вул. Бандери і Шевченка. Якщо ми ці проекти якісно реалізуємо, а я в це вірю, і буду робити для цього все можливе, то Львів отримає нове дихання”, — прокоментував міський голова Львова Андрій Садовий.

Проектом реконструкції площі Двірцевої, який розробив ЛКП «Інститут просторового розвитку», передбачено:

збільшення інфраструктури громадського транспорту;

збільшення кількості зупинок;

вмонтування павільйонів з сидіннями та накриттям на зупинках громадського транспорту;

в майбутньому збільшити кількість трамвайних маршрутів до вокзалу;

розділити смуги для таксистів, приватного транспорту; громадського транспорту, трамваїв;

створити пішохідну зону, яка йтиме вздовж вул. Чернівецької до вокзалу, далі до площі і має перетнути широку автомобільну смугу;

рух громадського транспорту буде об’єднаний у правій смузі, громадський транспорт зможе курсувати не залежно від приватного;

збільшення озеленення;

збільшення площі скверу;

облаштування підземного паркінгу;

встановлення сучасного фонтану з формуванням громадського простору ближче до фасаду вокзалу;

створити велопарковки.

«Ми наближаємося до початку робіт з реконструкції пл. Двірцевої. Це один з наймасштабніших проектів, що реалізовували у Львові загалом. Тому ми намагаємося все ретельно продувати і проговорити, щоб проводити роботи в такий спосіб, щоб максимально мінімізувати усі незручності для мешканців і туристів.

Перебіг робіт плануємо так, щоб мінімізувати площу закриття і людям було зручніше. І-ий етап робіт почнеться з лівої частини площі і до центральної частини. Відповідно, під час цих робіт буде закрито для проїзду дорожню частину, і буде один невеликий проїзд. У цій лівій частині у нас розпочинається колектор, тому проведемо його заміну. Цей етап робіт розпочнемо з 1 березня. Тому водіям приватного транспорту вже з 1 березня не можна буде заїжджати на вокзал. До вокзалу можна буде під’їхати лише громадським транспортом — автобуси курсуватимуть максимально довго, допоки це дозволятимуть роботи. Для них буде окрема смуга.

Отож, з 1 березня буде закритою перша частина площі, а з 1 квітня — автостанція і, приблизно, з 15 травня трамваї перестануть курсувати до вокзалу, а будуть розвертатися на вул. Городоцькій біля депо”, — розповів Андрій Білий, заступник директора департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР.

Під час перших етапів реконструкції пл. Двірцевої міський транспорт, який курсує до вокзалу, буде курсувати за звичайною схемою. Натомість автобуси міжнародного сполучення і сполучення з містами-курортами змінять місце відправлення з 1 квітня.

«У період з 1 березня до 1 квітня автостанція працюватиме у звичному режимі, адже ремонтні роботи у частині, де розміщена автостанція, розпочнуться з 1 квітня.

Тому з 1 квітня планується дві локації для транспортних засобів, які зараз відправляються з «Автовокзалу Двірцевий». Передбачається, що міжнародні сполучення і сполучення до міст-курортів відбуватиметься з автостоянки, яка належить залізниці, звідки зараз відправляються транспортні засоби міського сполучення, а також з площі, яка є поруч з приміським залізничним вокзалом. Ми вже домовилися із залізницею про розміщення другої частини автостанції на площі поруч з приміським вокзалом.

Після реконструкції площі Двірцевої наші платформи будуть зміщені трішки назад, оскільки вони звільнять місце для трамвайної зупинки і для автобусної зупинки міського сполучення. В такий спосіб всі транспортні засоби будуть зведені в одне невеличке кільце і зручно буде пересісти з одного транспортного засобу на інший”, — повідомив Орест Жехович, директор ТзОВ «Галвсесвіт» — підприємства, яке є власником автостанції «Автовокзал Двірцевий».

Share.