Понеділок, 4 Березня

Укрзалізниця адаптує вокзали і станції до потреб людей з інвалідністю

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

До кінця року Укрзалізниця обіцяє облаштувати вокзали та станції 120 новими підйомниками для посадки у вагони осіб з інвалідністю.

Про це повідомили на сайті Укрзалізниці.

Як повідомляє перевізник, підіймальними механізмами планується оснастити, зокрема, залізничні вокзали Києва, Вінниці, Хмельницького, станцій Житомир, Трускавець, Чернігів та низку інших вокзалів і станцій.

Водночас Укрзалізниця планує облаштувати 27 пандусів до пасажирських платформ, входів до вокзалів, 18  туалетних кімнат. Також заплановано придбання 5 перонних візків для перевезення осіб з інвалідністю. Крім того,  для поліпшення сервісу маломобільних груп населення залізничники встановлюють на вокзалах піктограми та інформаційні таблиці. На сьогодні на 11-ти вокзалах станцій вже поновлено засоби навігації та інформаційні покажчики. Для людей із вадами зору встановлюються тактильні та аудіо покажчики.

Загалом цього року на адаптацію інфраструктури вокзалів та станцій до потреб осіб з інвалідністю АТ “Укрзалізниця” витратить  понад 25,5 млн грн.

Перелічені заходи впроваджуються Укрзалізницею відповідно до Плану-графіка щодо поетапного оснащення залізничних вокзалів, станцій і зупиночних пунктів АТ «Укрзалізниця» підіймальними платформами (механізмами) для посадки/висадки у/з вагона осіб з інвалідністю, які пересуваються на кріслах колісних, та інших маломобільних груп населення, тактильними, візуальними та іншими елементами доступності, у тому числі аудіопокажчиками, на 2020-2023 роки, розробленого на виконання Указу Президента України «Про підвищення ефективності заходів у сфері прав осіб з інвалідністю».