Вівторок, 16 Квітня

Українці створили будинок з допомогою 3D-принтера, для якого не потрібні газ і вода (відео)

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Інженери і архітектори одного з українських стартапів представила прототип першого в світі будинку, який існує повністю автономно, без підключення до електромереж і водопроводу. Проект отримав назву «PassivDom».

Будинок на 100% забезпечений всіма інженерними системами, необхідними для життя. Електрику в ньому виробляють сонячні панелі на даху, а вода в будинку постійно фільтрується і використовується повторно.

У PassivDom тонкі стіни, які зроблені з суперсучасних будівельних матеріалів: скловолокна, графіту, поліуретану. Такі стіни не можуть заіржавіти або згнити, вони не виділяють шкідливих речовин. Все це дозволяє економити на комунальних витратах, а також не забруднювати навколишнє середовище.

Нові будинки друкуються за допомогою 3D-принтера і складаються зі збірних панелей, тому будівля може поставлятися в різних конфігураціях: додаткові кімнати просто прилаштовуються до базового модулю, як в конструкторі Lego. Мало того, будівлю завжди можна розібрати і перевезти з одного місця в інше за лічені години.

Мінімальний термін служби котеджу – 20 років. Фірма дає п’ятирічну гарантію на всі його складові, включаючи меблі та техніку. Центральний модуль PassivDom (36 квадратних метрів) коштує від 29 900 до 59 900 доларів, в залежності від комплектації, при цьому будинок поставляється повністю укомплектованим і готовим до проживання: з меблями, предметами побуту, подушками і навіть келихами для вина.