П’ятниця, 19 Квітня

Українців звільнили від сплати штрафів і пені за кредитами в період карантину

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Володимир Зеленський підписав закон щодо недопущення нарахування штрафів і пені за кредитами в період карантину та у 30-денний строк після його завершення. Верховна рада ухвалила цей закон 16 червня.

Про це повідомляє прес-служба Офісу президента.

«Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до Господарського кодексу України та Цивільного кодексу України щодо недопущення нарахування штрафних санкцій за кредитами (позиками) у період дії карантину, встановленого з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби COVID-19)» № 691-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 16 червня 2020 року.», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що закон захищає позичальників від нарахування штрафів і пені за кредитами в період карантину та у 30-денний строк після його завершення.

“Згідно з якими у разі прострочення позичальником у період дії карантину, встановленого Кабінетом міністрів на всій території України, або/та у 30-денний строк після дня завершення дії такого карантину, виконання грошового зобов’язання за договором, відповідно до якого позичальнику було надано кредит (позику) банком або іншим кредитодавцем (позикодавцем), позичальник звільняється від обов’язків сплатити на користь кредитодавця неустойку, штраф, пеню за таке прострочення”, – додали в ОП.

Закон набирає чинності на наступний день після опублікування.