Понеділок, 4 Березня

Українцям, звільненим за власним бажанням, виплачуватимуть допомогу

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Служба зайнятості пом’якшила умови отримання матеріальної допомоги по безробіттю тим особами, які звільнились з роботи за власним бажанням під час коронавірусного карантину і став на облік.

Про це повідомляють у Державному центрі зайнятості, пише Finance.ua.

18 квітня набули чинності зміни до держбюджету-2020, якими, зокрема, підкориговано Закон України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття».

“Соціальна підтримка безробітних посилюється. Так, громадяни, які були звільнені з останнього місця роботи в період карантину (починаючи з 12.03.2020 року) за власним бажанням і стали на облік в державній службі зайнятості, отримуватимуть допомогу по безробіттю з першого дня набуття статусу безробітного. Тобто, на період карантину правило про відкладення виплати допомоги по безробіттю для звільнених за власним бажанням застосовуватися не буде”, – ідеться в повідомленні.

Як це буде діяти на період карантину:

  • для осіб, які звільнилися з роботи за власним бажанням, не будуть застосовуватися вимоги щодо відкладення виплати допомоги по безробіттю строком до 90 днів;
  • загальна тривалість виплат допомоги по безробіттю для таких осіб не може перевищувати 270 календарних днів;
  • якщо людина звільнилася з попереднього місця роботи за власним бажанням саме в період карантину і вже зареєструвалася в службі зайнятості, не потрібно подавати жодних додаткових документів. Нарахування допомоги відбудеться автоматично.

«Зараз для багатьох громадян звільнення за власним бажанням стало єдиним можливим рішенням в умовах припинення діяльності підприємств з об’єктивних причин. Тому виплата допомоги по безробіттю, сподіваюсь, допоможе цим людям пережити карантин та повернутись на робочі місця», – заявила заступниця директора Державного центру зайнятості Юлія Жовтяк.