Неділя, 16 Червня

Українцям пояснили, чи зараховують роки у виші в трудовий стаж

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Підтверджене документально навчання на очній формі до 1 січня 2004 року (незалежно від рівня акредитації навчального закладу) зараховується до страхового стажу для отримання пенсії.

Про це пише портал “Хвиля”, посилаючись на дані Пенсійного фонду України.

У Законі “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” зазначено, що страховим стажем є період, під час якого людина відносилася до застрахованих і за який щомісяця заплачено внески в розмірі не менше від мінімального.

ПФУ обчислює страховий стаж з початку 2004-го за даними з системи персоніфікованого обліку внесків, а за час до цього року на підставі документів і згідно з порядком, який діяв до набрання чинності зазначеного вище закону.

У пункті “д” ст.56 Закону “Про пенсійне забезпечення” зазначено, що до робочого стажу зараховують роки навчання в середніх спеціальних навчальних закладах, училищах, вишах, на курсах з підвищення кваліфікації та підготовки персоналу, в докторантурі та аспірантурі.

Для підтвердження періоду навчання необхідно обов’язково надати дипломи, свідоцтва, посвідчення, довідки та інші документи.