Вівторок, 31 Січня

Українцям обіцяють перерахунок газових платіжок за січень

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У Національній комісії, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), заявили, що нові платіжки за газ, які отримали українці в січні, обраховані законно, але будуть перераховані.

Про це в ефірі Громадського повідомив голова Громадської ради НКРЕКП Василь Котко.

«У сьогоднішній ситуації, все, що виставлено облгазами, – воно, так би мовити, законне. Це законна ціна на газ, законні норми споживання, які тепер суд підтвердив. Це абсолютно законні платіжки, і споживачам треба, на мій погляд, за цими платіжками платити», – сказав Котко.

Водночас, за його словами, після узгодження Кабінетом міністрів норм споживання газу, споживачам, які переплатили, кошти мають повернути.

«Як ця ситуація буде вирішуватись? Далі Кабінет міністрів повинен затвердити норми споживання більш-менш нормальні… і тоді облгази змушені будуть і зроблять перерахунок платіжок… Якщо була переплата, то в такому разі споживачам ці кошти мають повернути», – додав Котко.

Як повідомлялося, у понеділок НАК “Нафтогаз України” закликав споживачів скаржитися на завищені норми споживання газу на гарячу урядову лінію і до Міністерства енергетики та вугільної промисловості. У НАК заявили, що Міненерговугілля уже підготувало проект нової постанови, однак норми споживання у ній все одно вищі.

Окружний адміністративний суд Києва скасував постанову Кабінету міністрів №203 від 23 березня 2016 року “Про норми споживання природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників”. Рішення було підтримане також постановою Верховного Суду. У результаті чинними стали норми споживання газу, встановлені відповідно до постанови КМУ від 8 червня 1996 року №619. Таким чином, якщо у споживача немає лічильника газу, рахунки виставляються за такими нормами: за користування газовою плитою за наявності централізованого гарячого водопостачання – 9,8 кубометра газу на місяць на одну людину (замість 3,3 кубометра за нормами 2016 року); за газову плиту без централізованого гарячого водопостачання та газового водонагрівача – 18,3 кубометра (замість 5,4 кубометра); за користування газовою плитою та водонагрівачем водночас – 23,6 кубометра (замість 10,5 кубометра).