Неділя, 23 Червня

Українцям можуть дозволити змінювати по батькові

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Депутати в першому читанні ухвалили законопроект, який дозволяє українцям змінювати не лише ім’я та прізвище, а й по батькові.

За законопроект №2450 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо права фізичної особи на зміну по батькові” проголосували 247 народних обранців.

У законопроекті пропонується доповнити статтю 295 Цивільного кодексу України та статтю 149 Сімейного кодексу України положеннями, які мають дозволити фізичній особі змінювати не лише своє прізвище та (або) ім‘я (що вже передбачено чинним законодавством), а й по батькові.

Цим документом передбачено, що українці, які досягли шістнадцяти років, мають право на власний розсуд змінити своє прізвище та (або) власне ім’я та (або) по батькові. У чотирнадцятирічному віці людина має право змінити своє прізвище та (або) власне ім’я та (або) по батькові за згодою батьків.

У разі якщо над фізичною особою, яка досягла чотирнадцяти років, встановлено піклування, зміна здійснюється за згодою піклувальника.

У разі заперечення одним із батьків щодо зміни по батькові дитини спір між ними щодо такої зміни може вирішуватися органом опіки та піклування або судом.

Низка народних депутатів виступила проти такої ініціативи, зазначаючи, що це “нівелює українські засадничі традиційні підходи”. Проти ухвалення документу за основу головувала фракція “Опозиційна платформа – За життя” та представники депутатських груп “За майбутнє” та “Довіра”.