Українцям дозволили оформляти ID-паспорт у Польщі. Як це зробити

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Для українців, які перебувають у Польщі, доступна послуга оформлення першого паспорта громадянина у формі ID-картки по досягненню ними 14 років.

Про це повідомляє Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій у Facebook, передає Суспільне.

“Щоб отримати документ, достатньо звернутися до одного з відокремлених підрозділів ДП “Документ” у Варшаві, Кракові, Ґданську чи Вроцлаві”, — йдеться в повідомленні Міністерства.

Необхідні документи для оформлення ID-паспорта:

  • свідоцтво про народження
  • паспорт громадянина України одного або обох із батьків
  • довідку про реєстрацію місця проживання (за наявності)
  • <РНОКПП або повідомлення про відмову від його прийняття (за наявності)

Також зазначено, що прийом заяв на оформлення паспортних документів можливий як за попереднім записом, так і в порядку живої черги. Оплата за послуги здійснюється на місці за допомогою сервісу онлайн-оплати послуг. Термін виготовлення першого паспорта громадянина України становить 20 робочих днів.

Крім того, додається, що під час отримання готової ID-картки проводиться процедура верифікації, тому присутність людини, на ім’я якої оформлено документ, є обов’язковою.

За даними UNICEF, понад 500 тисяч українських дітей виїхало до Польщі з початку повномасштабної війни Росії проти України. Наприкінці останнього семестру навесні (наприкінці травня) у школах Польщі навчалося приблизно 190 тисяч українських дітей. З них близько 25 тисяч — у дитсадках, 120 тисяч у початковій школі, решта — у середніх та старших класах.