Середа, 12 Червня

Український католицький університет очолив рейтинг українських ІТ-вишів

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Український католицький університет — беззаперечний лідер рейтингу українських ІТ-вишів. Про це йдеться у рейтингу, укладеному спеціалізованим порталом DOU, передає Lviv.Media.

Як і в рейтингах 2019 і 2020 років, Український католицький університет посідає перше місце за всіма показниками. Університет готові рекомендувати його студенти та випускники (середня оцінка — 9,3 бала з 10), айтівці, які тут вчилися, можуть претендувати на високі зарплати й добре знають англійську, йдеться у повідомленні видання.

У виданні зазначають, що рейтинг будують на трьох показниках:

  • даних зарплатного опитування щодо компенсацій фахівців,
  • їх знання англійської,
  • враженнях студентів і випускників від навчального процесу та його результатів — чи готові рекомендувати свій виш іншим.

Окрім того, враховували тільки тих, які вже працюють чи планують працювати в ІТ.

До рейтингу увійшли ще два львівські університети. ЛНУ ім. Франка і «Львівська політехніка» посідають місця всередині рейтингу та мають приблизно однакові показники за рівнем зарплат студентів і випускників, їхнього рівня англійської та готовності рекомендувати виш. Вони посідають 9 та 10 місце.

Згідно з даними зарплатного опитування DOU за грудень 2022 року, 87% українських айтівців мали вищу освіту, а 6% були студентами закладів вищої освіти.

77% нинішніх студентів чи випускників університетів, які працюють чи планують працювати в ІТ, рекомендували б абітурієнтам свій виш чи інший виш в Україні. 17% радили б їхати вчитися за кордон. До прикладу, у 2019 році цей показник становив 24%. Більшість опитаних мають достатні знання для початку роботи в ІТ. Найчастіше айтівці починають працювати вже з 3–4 курсу (50%) чи пізніше (21%).