Середа, 22 Травня

Українським коледжам та університетам рекомендують завершити навчальний рік достроково

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Через повномасштабну війну Росії проти нашої держави та введення воєнного стану Міністерство освіти і науки України рекомендує коледжам та університетам завершити навчальний рік достроково. Йдеться про навчання для студентів невипускних курсів. Про це йдеться у листі Міністерства освіти та науки.

Зокрема, цим закладам освіти МОН рекомендує перенести частину освітніх компонентів на наступний навчальний рік або в разі крайньої необхідності – достроково завершити 2021/22 навчальний рік.

«В умовах воєнного стану рекомендуємо для здобувачів освіти невипускних курсів внести зміни до індивідуальних навчальних планів шляхом ухвалення рішень про перенесення частини освітніх компонентів (навчальних дисциплін, індивідуальних завдань, практик тощо), які не можуть бути виконані в дистанційному або змішаному форматі або для цього неможливо створити необхідних умов з урахуванням ситуації в конкретному закладі освіти, на наступні періоди навчання. У разі крайньої необхідності вважаємо можливим достроково завершити 2021/2022 навчальний рік для цієї категорії здобувачів освіти», – йдеться у листі міністерства.

Натомість для здобувачів освіти випускних курсів рекомендують забезпечити виконання навчального плану, провести атестацію та видачу документів про здобуття освіти. Якщо неможливо провести атестацію здобувачів у традиційному форматі, то зробити це дистанційно. У виключних випадках за неможливості оформити бакалаврську роботу – провести атестаційний іспит.

Також у Міносвіти зазначили, що керівники закладів освіти несуть персональну відповідальність за провадження освітньої діяльності в закладі та мають надавати максимальне сприяння студентам, які зі зброєю в руках встали на захист України.