Середа, 19 Червня

Українських водіїв штрафуватимуть за «новомодні» 3D номери

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Українських водіїв штрафуватимуть за 3D номерні знаки, вони не відповідають встановленим вимогам.

Про це пише перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький  на своїй сторінці у Фейсбуці.

Чимало оголошень про виготовлення номерних знаків у форматі ЗD переконують, що вони відповідають встановленим вимогам ДСТУ. Але чи дійсно це так?

Пункт 4.3 ДСТУ 3650:2019 “Дорожній транспорт. Знаки номерні транспортних засобів. Загальні технічні умови” чітко говорить про те, що ДНЗ виготовляються шляхом штампування зі стрічки з алюмінію або з листової сталі. Натомість спосіб виготовлення 3Д номерних знаків передбачає нанесення акрилових символів на зовнішню сторону алюмінієвого знаку.

Висновок: 3Д номерні знаки не відповідають встановленим вимогам ДСТУ 3650:2019.

Щодо Правил дорожнього руху. Відповідно до пункту 2.9 “в”, водієві забороняється керувати транспортним засобом з номерним знаком, що не відповідає вимогам стандартів.

Таку ж норму містить і КУпАП, де передбачено і відповідальність (ч.6 ст. 121 КУпАП) – штраф 170 грн. За вчинення ж такого правопорушення вдруге протягом року – штраф 255 грн. або громадські роботи на строк від тридцяти до сорока годин, з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.

А тепер запитання до вас: чи вартує краса номерного знаку невстановленого зразка притягнення до адміністративної відповідальності? Не порушуйте і бережіть себе.