Понеділок, 20 Травня

Українську фехтувальницю Харлан дискваліфікували з Чемпіонату світу через те, що вона не потиснула руку росіянці

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Українську фехтувальницю Ольгу Харлан дискваліфікували з Чемпіонату світу з фехтування через те, що вона не потиснула руку росіянці Анні Смірновій. Про це повідомив журналіст Євроспорту Марко Аркарі.

Харлан перемогла росіянку Смірнову з рахунком 15:7, однак після завершення поєдинку обидві фехтувальниці мали “привітати” одна одну рукостисканням — відповідне правило вказано в регламенті Міжнародної федерації фехтування.

Харлан висунула вперед зброю, запропонувавши “стукнутися” шаблями замість рукостискання — Смірнова відмовилася.

Дії Харлан росіянка намагалася опротестувати, посилаючись на відмову “привітання” з боку українки, що згідно правил Міжнародної федерації фехтування карається чорною карткою – дискваліфікацією з турніру. Попри це, у лайвтабло до наступного раунду пройшла саме Харлан, яка мала зустрітися з представницею Болгарії Йоаною Ілієвою.

Однак наступна сутичка між Харлан та Ілієвою у підсумку не відбулася, фехтувальниці навіть не виходили на доріжку. А у лайвтабло було відзначено, що до наступного раунду проходить саме болгарська атлетка.

У протоколі змагань навпроти Ольги Харлан зазначено “виключено”. Як повідомило Суспільне Спорт джерело, що перебуває на чемпіонаті світу, Харлан зняли з чемпіонату світу.

У правила FIE є лише одне трактування “виключення” – це передбачає дискваліфікацію зі змагань та відсторонення на 60 днів від усіх подальших стартів. Тобто, українська фехтувальниця має пропустити й командний турнір з фехтування, де нейтральних представників з Росії та Білорусі немає.