Українські війська суттєво “потіснили” окупантів на Кінбурнській косі — Гуменюк

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Українські війська суттєво потіснили окупантів на Кінбурнській косі, що на Миколаївщині. Стійке перебування російських військ там не фіксується. Про це розповіла керівниця об’єднаного пресцентру Сил оборони півдня Наталія Гуменюк в етері телеканалу «Еспресо».

«Ми працюємо досить успішно, про що є вже певна інформація. Але про наші успіхи розповідати ще зарано. Загалом можу зазначити, що ми суттєво потіснили ворога на Кінбурнській косі», — сказала вона.

Гуменюк зазначила, що раз на дві доби росіяни наважуються витягнути артилерійську установку, щоб позначити свою присутність на західній частині Кінбурнської коси й обстріляти Дніпровсько-Бузький лиман. Так вони намагаються «натякнути» на контроль за морськими транспортними шляхами. А втім, стійке перебування окупантів там не фіксується.

Гуменюк додала, що росіяни скупчуються ближче до материкової частини, де ховаються за місцевими жителями.

Нагадаємо, 5 квітня ракетно-артилерійські підрозділи Сил оборони вдарили по вогневих позиціях окупантів на Кінбурнській косі, що на Миколаївщині, уразивши там техніку та склад боєприпасів.

У листопаді очільник Миколаївської ОВА Віталій Кім повідомив, що Сили оборони звільнили всю Миколаївщину, окрім невеликої території на Кінбурнській косі. Згодом він уточнив, що на косі не залишилося цивільних.

А в січні начальниця об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня Наталя Гуменюк розповіла, що на Кінбурнській косі тривають активні бойові дії. Вона запевняла, що контролю над цією територією та островом не має жодна зі сторін.

Дії українських військ на півдні

Керівниця об’єднаного пресцентру Сил оборони півдня Наталія Гуменюк 23 березня розповіла, що українські захисники обстрілами намагаються зачистити від окупантів 20-кілометрову зону лівобережжя Дніпра на півдні України.

3 квітня Гуменюк зазначила, що Сили оборони продовжують зачищення смуги у 20-30 км. За її словами, це помітно, зокрема, через зменшення кількості російських обстрілів.

У Херсонській ОВА нам у коментарі 3 квітня розповіли, що, за інформацією від оперативного командування «Південь», кількість російських обстрілів правобережжя Херсонщини останнім часом зменшилася. Натомість плановою тактикою стає скидання з винищувачів керованих авіабомб.