Вівторок, 27 Лютого

Українські вантажівки почали переправляти через кордон залізницею

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У мережі 6 грудня з’явилося відео, як нібито з польського кордону в Україну доставляють вантажівки. Це спосіб для українських перевізників обійти блокаду кордону, яку організували поляки.

Інформацію про правдивість відео підтвердив заступник директора департаменту комерційної роботи АТ «Укрзалізниця» Валерій Ткачов на зустрічі з агроекспортерами в четвер, 7 грудня. Видання Interfax-Україна зазначає, що наразі польські митники оглядають контрейлерний поїзд з 23 вантажівками.

«Зараз у нас стоїть навантажений поїзд на переході з Грубешовом [залізничний пункт пропуску на українсько-польському кордоні у Волинській області “Ізов – Грубешів”]. У нас уже є завантажені 23 вагони контрейлерні з фурами», – сказав Валерій Ткачов.

Він зазначив, що Україна та Польща наразі узгоджують технічні питання транспортування вантажівок. Польська митниця має вимоги щодо габаритів транспорту та наявності пального в баках фур. Оператором вантажоперевезень залізницею буде Український державний центр транспортного сервісу «Ліски».

«Незабаром ці питання намагатимемося вирішити, щоб його пропустили. Щойно цей тестовий поїзд пройде і все буде добре, ми запустимо це в масовому порядку», – додав Валерій Ткачов.