П’ятниця, 24 Травня

Українські сили починають «формувати» поле бою для контрнаступу, кажуть високопосадовці США

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Українські війська почали «формувальні» операції на півдні України, щоб підготувати поле бою для значного українського контрнаступу, повідомили CNN два високопоставлені чиновники США, ознайомлені з даними розвідки.

Операції формування є стандартною військовою практикою перед наступом і передбачають нанесення ударів по системам озброєння, командування та управління, складах боєприпасів та інших цілей для підготовки поля бою до запланованого наступу.

У США вважають, що український контрнаступ, який давно очікували, включатиме поєднання повітряних і наземних операцій.

У понеділок вранці Україна повідомила, що дії тривають.

«Так, (українські війська) почали наступальні дії на кількох напрямках на південному фронті для звільнення окупованих територій», – повідомила CNN речник оперативного командування «Південь» Наталія Гуменюк, додавши, що «всі деталі будуть доступні після виконання операції».

Ці плани з’явилися в той момент, коли війна росії в Україні перевалила за шість місяців, а за оцінками США, за словами високопоставленого американського чиновника, росія змогла розгорнути на передовій менше підрозділів, ніж планувалось.

Чиновник сказав, що багато з існуючих підрозділів, які росія організовує в тактичні групи на полі бою, або БТГ, до складу яких входять піхота, танки, артилерія та протиповітряна оборона, розгортаються нижче необхідної чисельності, деякі навіть у половину своєї звичайної живої сили.

США також спостерігали за тим, як українські сили користуються використанням наданих США та НАТО мобільних ракетних установок HIMARS, які дозволяли Україні вражати та знищувати цілі на контрольованій росією території.

Минулого тижня CNN повідомила , що офіційні особи США та Європи кажуть, що Україна успішно використала метод ведення війни опору, розроблений силами спеціальних операцій США, щоб дати відсіч росії та знищити її значно переважаючу армію.

Операційну концепцію опору було розроблено в 2013 році після війни росії з Грузією роками раніше, але її цінність усвідомили лише після вторгнення росії на український Кримський півострів у 2014 році. Вона надає план для менших націй щодо ефективного опору та протистояння більшому агресору.

Ні українські, ні американські офіційні особи не розкривають основні цілі очікуваного контрнаступу.