Середа, 19 Червня

Українські хакери змусили росіян перерахувати «Азову» 57 мільйонів рублів

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Волонтерські організації Росії, під виглядом допомоги учасникам так званої «Спеціальної військової операції» в Україні, активно перераховували кошти на український підрозділ «Азов» та «Російський добровольчий корпус», який цього року здійснив кілька рейдів до Білгородської області РФ, повідомляє Львівський портал з посиланням на Res-publica.

За пів року роботи українських хакерів громадяни РФ задонатили лише для захисників з «Азову» понад 57 мільйонів рублів (майже 22 мільйони гривень – ред.)

Як стало відомо, викрили ряд російських волонтерів зі спільнот: «Волонтеры победы», «Авто Вальхала», «Сайт волонтера Егора Иванова», «Тамбов своих не бросает» та інших, що ненароком допомагали українській армії.

Слідчий комітет РФ вже відкрив кримінальне провадження за «Сприяння терористичній діяльності» щодо 10 громадян РФ та 2 громадян України, які звинувачуються у фінансуванні «Азову» та «РДК».

Водночас представники волотерських фондів в РФ заявляють, що їхні сайти, через які збиралися донати для ЗСУ, були зламані невідомими хакерами і у формах на переказ фінансової допомоги були замінені реквізити. Таким чином, протягом 6 місяців усі перекази росіян йшли на рахунки «Азова».

Інформацію про те, що українські хакери зламали сайти російських волонтерів, де збиралися пожертви мирних росіян на війну проти України, і перенаправили кошти на потреби українських захисників із «Азову», Львівському порталу підтвердило джерело у правоохоронних органах.

Деякі волонтерські організації РФ, яких викрили, були заздалегідь створені проукраїнськи налаштованими громадянами і, під виглядом допомоги учасникам так званої СВО, збирали кошти для українських захисників.