Українська Прем’єр-ліга стартує вже незабаром: головне про турнір

Зима добігає кінця, а це означає, що невдовзі стартує друга половина сезону в УПЛ. За осінь Прем’єр-ліга провела 15 турів, проте частина команд зіграла по 13 або 14 матчів. Переноси поєдинків відбувалися як через виступи клубів в єврокубках, так і через тривалі повітряні тривоги. Тож другу половину сезону відкриють саме ці матчі: 27 лютого Олександрія має приймати Металіст 1925, а наступного дня Минай зустрінеться з Шахтарем.

Ігри 16-го туру пройдуть з 3 по 6 березня. В ці дні відбудуться наступні матчі:

 • Кривбас – Колос;

 • Олександрія – Дніпро-1;

 • Верес – Чорноморець;

 • Динамо – Інгулець;

 • Ворскла – Зоря;

 • Металіст – Рух;

 • Металіст 1925 – Шахтар;

 • Львів – Минай.

Основним транслятором матчів української Прем’єр-ліги виступає платформа Setanta, але через конфлікт з приводу єдиного телепулу частину матчів покаже холдинг 1+1. Це домашні ігри Динамо, Дніпра-1, Зорі, Металіста та Руху.

Турнірна таблиця УПЛ 2023 сповнена інтриги

Станом на міжсезоння в УПЛ спостерігається неабияка інтрига. Вперше за багато років на трофей претендують мінімум 3 або 4 команди. Турнірна таблиця УПЛ 2023 мала такий вигляд у верхній частині:

 1. Дніпро-1 (35 очок)

 2. Шахтар (30)

 3. Динамо (30)

 4. Зоря (28)

 5. Олександрія (24)

Попри рівність балів у Динамо та Шахтаря, команди провели неоднакову кількість ігор. Кияни вже заграли всі 15 турів, а гірники мають 2 матчі в запасі. У дніпрян, попри 5-очкову перевагу, ще є перенесена гра, тож потенційно 5 балів відриву в турнірній таблиці УПЛ 2022/2023 можуть перетворитися на 8. Але можуть і скоротитися.

Дніпро-1 впевнено крокує до чемпіонства, але боротьба ще попереду

Попри те, що Дніпро-1 одноосібно очолює таблицю, про дострокового переможця УПЛ говорити ще зарано. Певне ослаблення конкурентів (Шахтар продав Мудрика, а Динамо – Циганкова та Забарного) хоч і зміцнює позиції дніпрян, але не гарантує їм трофей. Кінцівка сезону точно пройде в умовах потужного суперництва.

В зоні вильоту теж розгорається протистояння. Головний аутсайдер – Львів, який набрав за перше коло лише 9 очок. Сходинкою вище розташувався Чорноморець, який накопичив 11 балів. У Інгульця було 13 пунктів, а у Минаю – 14. Але відстань між середняками та аутсайдерами менша, ніж між лідерами. Колос, який завершив осінні змагання на 6-й позиції, випереджав аутсайдера на 11 балів, а Металіст 1925 (7-й) мав перевагу над 13-ю позицією всього в 4 очки.

Окрім матчів УПЛ, на боротьбу вплинуть і єврокубкові виступи. Адже Шахтар ще грає у Лізі Європи, а Дніпро-1 – у Лізі конференцій. Клуб, який вилетить зі змагань раніше, отримає більше часу на відпочинок, таким чином сконцентрувавши сили на внутрішніх змаганнях.

Автор ua-football: Олександр Риженко – https://twitter.com/Theryzhenko