Четвер, 29 Вересня

Український режисер знімає документальний фільм про легендарних українців в Канаді

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Оперативні новини у нашому каналі в Телеграмі!

Український режисер та журналіст Володимир Мула готує до прем’єри документальний фільм UKE (The Untold Story of Hockey Legends), який розкаже про життя легендарних спортсменів українського походження у Північній Америці, зокрема у Канаді. Недавно опублікувал трейлер, який вже привернув увагу кіноманів.

Відео опублікували на фейсбук-сторінці Держкіно та на Ютубі. За словами авторів документального фільму, назва кінострічки є символічною. Все тому, що українців у Північній Америці називають Ukrainians або скорочено UKE.

Одразу кілька хокеїстів з українським корінням свого часу здобули найпрестижнішу нагороду – Кубок Стенлі (престижний турнір у північноамериканському хокеї з шайбою, а також трофей під тією ж назвою).

У центрі сюжету фільму опинились переможці Кубка Стенлі. За традицією, після тріумфу імена хокеїстів не тільки входять в історію спорту, але й прикрашають сам трофей у вигляді інкрустацій. Аналіз цих прізвищ дав несподіваний результат: поруч з нащадками британців та французів, які заснували країни США та Канаду, є чимало представників UKE. Імена легендарних хокеїстів українського походження масово зафіксовані на кільцях срібного призу.

“Це безпрецедентний для України документальний фільм. Володарі Кубку Стенлі із українськими коренями вперше з’являться на вітчизняних екранах і повідають свої історії становлення та визнання. Водночас це не буде чисто спортивна історія. Стрічка наповнена неочікуваними викриттями, історичними знахідками та безцінними артефактами, які розіб’ють вщент утрамбовані роками стереотипи”, – розповів режисер Володимир Мула.

Кінопроєкт документального фільму «UKE» став одним із переможців Дванадцятого конкурсного відбору Держкіно та отримав державну фінансову підтримку розміром 4 млн 604 тис. 514,86 грн. (77 % загальної вартості виробництва фільму).

Зйомки документальної стрічки проходили у чотирьох країнах – США, Канаді, Білорусі та Україні. Запланована дата релізу – осінь 2020 року.

UKE стане третім документальним фільмом українського журналіста та режисера.

У 2015 році Володимир Мула зняв документальний фільм-подорож “Американська мрія”, а наступного року – продовження стрічки про життя емігрантів за океаном під назвою “Американська мрія. У пошуках правди”.

Share.