Український літак «Мрія» доставлятиме медичні вироби до США з Азії

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Найбільший в світі вантажний літак, український літак «Мрія», здійснить перельоти до США з Азії, щоб доставити медичне обладнання та предмети захисту для медперсоналу. Про це виданню BuzzFeed повідомив заступник директора «Антонов» Віталій Шост.

Перший переліт буде здійснено з Шанхая до міста Коламбус в американському штаті Огайо, говорить Шост.

“Протягом наступного місяця “Антонов“ відправить свої гігантські літаки Ан-225 “Мрія“ і Ан-124 “Руслан“ як мінімум на 11 рейсів з азіатських країн в США”, — пише видання.

Крім захисних масок, костюмів та дезінфекційних засобів, деякі поставки можуть включати апарати штучої вентиляції легень, повідомив видання керівник «Укроборонпрому» Айварас Абромавічус.

Раніше «Мрія» здійснила доставку медичних товарів з Китаю до Польщі. Також літаки Антонов виконують перельоти в рамках програм НАТО з подолання епідемії.

Через програму НАТО зі Стратегічних міжнародних вантажних авівперевезень (SALIS), дев‘ять країн НАТО ( Бельгія, Чехія, Франція, Німеччина, Угорщина, Норвегія, Польща, Словаччина та Словенія) мають доступ до п‘яти літаків Ан-124, йдеться на сайті НАТО.

Попит на послуги вантажних літаків в світі зростає і кількість замовлень на літаки «Антонов» зросла на 40%. Літаки заброньовані практично на весь травень, говорить Шост. Переліт «Мрії» може коштувати 30 000 доларів на годину, пише BuzzFeed.

США, в свою чергу, допомагають Україні долати епідемію. Державний департамент повідомив про надання більше 9 мільйонів доларів допомоги Україні в цих зусиллях.