Українські сусіди також пішли під воду через надмірні опади та спричинені паводки

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Сусідні країни Угорщину, Польщу, Румунію і Словаччину протягом останніх днів також сильно залило зливами, що призвело до виходу річок з берегів та паводків. Влади цих країн також, як і в Україні, кинули свої сили на боротьбу з наслідками.

Циклон із сильними зливами накрив центрально-східні країни Європи. Влада країн-сусідів вже говорить про мільярдні збитки від затоплень. 24 канал зібрав останні новини про негоду в Польщі, Угорщині, Румунії та Словаччині.

Паводки в Польщі

На півдні Польщі стихія зруйнувала сотні будинків та автомобільні шляхи. Через зливи рятувальникам довелося виїжджати на виклики понад 600 разів. Зокрема, рятувати людей із підтоплених машин та домівок. Президент Польщі Анджей Дуда взяв під особистий контроль ситуацію із затопленням в регіоні Лапанув.

В селі Лапанув, що південніше Кракова:

Лапанув, Польща. Фото Bochnia 112

Паводки у Словаччині

У сусідній Словаччині від потужної повені потерпає селище Пихні – його вулиці затопило хвилями у два метри заввишки. Днями злива обрушилася на Пряшівський край.

Вода рікою текла по вулицях, знищуючи все на своєму шляху. Кілька автомобілів мало не зникли в потоці. Знесені паркани, затоплені підвали приватних будинків, постраждали ділянки, зруйновані тротуари і дренажні канали. Збиток однієї лише головної дороги склав приблизно 500 000 євро. Глава Нацради Словаччини Борис Коллар та міністр внутрішніх справ Словацької Республіки Роман Микулець перебувають на місці і контролюють ситуацію.

😯😯😯🎥 Marcel Žukovič

Gepostet von Pichne v starých fotografiách a dnes am Freitag, 19. Juni 2020

Паводки в Румунії

У Румунії внаслідок сильних повеней постраждали 90 населених пунктів в 19 районах країни. Влада побоюється розливу річки Тіміш. За даними чиновників, затоплені сотні домогосподарств, у декількох населених пунктах рятувальникам довелося евакуювати мешканців, у Васлуї зaгинула 77-річна жінка.

Через підтоплення закриті кілька доріг загальнонаціонального значення в регіонах Молдова та Трансільванія. Заблокований залізничний рух у районі Алба після того, як п’ять поїздів вимушені були зупинитися через залиті водою колії.

Шторм в Угорщині

Сильні шторми, що супроводжуються зливами і шквалистими вітрами, викликали повені в деяких районах Угорщини.

Генеральний директорат Угорщини по боротьбі зі стихійними лихами (BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság) заявив, що рятувальні команди провели понад 400 операцій з ліквідації наслідків негоди. В результаті раптової повені в місті Тотвазсон району Веспрем зaгинулa жінка. Кілька будинків були затоплені в цьому районі.

Elsüllyedt egy autó az aluljáróban!

A lezárást és a vizet nem vette figyelembe az autós. Elsüllyedt a jármű egy pillanat alatt. Operatőrünk, Bárány István mindezt rögzítette.

Gepostet von Kecskeméti tv am Mittwoch, 17. Juni 2020

Шторм накоїв чимало лихa в Будапешті і його околицях, залишивши після себе затоплені вулиці, повалені дерева та лінії електропередачі.

Фото Hungary Today

Фото Hungary Today