Субота, 20 Квітня

Українська піаністка Надія Шпаченко отримала нагороду “Греммі”

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

26 січня в Лос-Анджелесі відбулась 62-а церемонія вручення найпрестижнішої музичної премії Греммі. Серед талановитих номінантів опинилася українка Надія Шпаченко. Піаністка завоювала премію Греммі в номінації “Найкраща класична збірка”.

Українка потрапила одразу в дві номінації Греммі: “Найкраща класична збірка” і “Продюсер року в класичній музиці” у категорії “Класична музика на Греммі-2020”.

До платівки “Найкраща класична збірка” (The Poetry of Places) увійшли нові сольні твори, виконані разом з піаністом Філармонії Лос-Анджелесa Джоенн Пірсом Мартіном і перкусіоністом колективу Los Angeles Percussion Quartet Ніком Террі і Корі Хіллс.

Піаністка раніше отримала звання доктора музичних мистецтв і магістра в університеті Південної Каліфорнії і зараз є професором музики в Каліфорнійському державному політехнічному університеті у Помоні. В Америці вона відома активним виконанням сучасної музики.

На рахунку Надії Шпаченко є доволі багато прем’єрних виконань творів перших композиторів світу: Елліотта Картера, Джорджа Крама, Тома Флаерті, Юрія Іщенка, Яніса Ксенакіса та інших.

Під час своїх концертів Надія виконує твори за роялем, але грає також і на іграшкових фортепіано, клавесині та перкусії. Її виступи супроводжуються декламацією, грою на синтезаторі, а також мультимедійними матеріалами.

Шпаченко виїхала з України у 1991-му році й відтоді мешкає у США.

Надія виступає з сольними та камерними концертами, як солістка вона грає з оркестрами у Північній Америці та Європі.

У 2015 році Надію вже номінували на “Греммі” у трьох категоріях, але тоді вона нагороду не виборола.