Вівторок, 21 Травня

Українська фехтувальниця Ольга Харлан офіційно стала лялькою “Барбі”

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Українська легендарна спортсменка з фехтування увійшла до когорти атлеток, яких знаменитий виробник іграшок виділив у своїй новій колекції.

Виробник Барбі-іграшок Mattel випустив колекцію ляльок Role Models спеціально до Міжнародного жіночого дня.

Бренд «Барбі» розширив проект «Долай бар’єр до мрії» і цьогоріч представив вісім нових іменних ляльок, присвячених чемпіонці світу з легкої атлетики Діні Ашер-Сміт із Великобританії, капітанові збірної Франції з футболу Амандін Анрі, найкращій стрибунці у довжину сучасності Малайці Мігамбо з Німеччини, чемпіонці Європи серед юніорів з серфінґу Терезі Бонвало із Португалії, іншій серфінґістці Анат Леліор з Ізраїлю, чемпіонці з параолімпійського плавання Сюмейє Бояджи з Туреччини, чемпіонці Європи зі стрибків у висоту Айріне Палшите з Литви і власне Ользі Харлан.

Головна ідея проєкту – показати, що нове покоління дівчат може обрати будь-яку професію, а рольові моделі, які пропонує Mattel, покликані надихнути дівчаток з усього світу прагнути ставати успішними.

Спортсменка зізналася, що така пропозиція стала для неї приємним сюрпризом, адже в дитинстві Ольга любила ляльок і в її колекції була зокрема Барбі. При підготовці іграшки її автори враховували особливості тілобудови й контурів обличчя Харлан, зобразивши її у змагальному костюмі та з фірмовим синьо-жовтим захисним шоломом у руках. Правда, на презентації пролунало зізнання, що в останню мить вдалося помітити трохи інший відтінок очей у ляльки, тому їх зробили зеленішими.

«Точно як у мене, мені дуже подобається», – засміялася Ольга.

За словами організаторам, вони щороку віддають шану десяти жінкам із різних європейських країн віком від 17-ти до 34-х років, що розмовляють десятьма мовами. Ці жінки отримують у подарунок по унікальній ляльці, створеній за їхнім образом. Це вважається найвищим вшануванням від Барбі. Ці ляльки не продаються.

Зауважимо, що представники проекту «Долай бар’єр до мрії» не виключили, що у наступні роки ляльками Барбі можуть стати інші українські спортсменки. Правда, поки конкретних прізвищ не лунало.

Ольга Харлан – олімпійська чемпіонка 2008 року, вона отримала бронзову медаль на літніх Олімпійських іграх 2012 та 2016 років. Загалом Харлан шестикратна чемпіонка світу та восьмикратна чемпіонка Європи.