“Україні, можливо, доведеться віддати частину території, щоб зупинити війну” – Дональд Трамп

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Колишній президент Штатів Дональд Трамп заявив в інтерв’ю Reuters, що Україні, можливо, доведеться віддати росії частину території, щоб зупинити війну.

Трамп не виключив, що українській владі, можливо, доведеться поступитися частиною території на користь росії, щоб зупинити війну, яка почалася із вторгнення російських військ в Україну 16 місяців тому.

Крім того, він заявив, що російський президент був “дещо ослаблений” заколотом “вагнерівців”, і що США повинні використати цей момент для переговорів про мирне врегулювання між росією і Україною.

“Я хочу, щоб люди перестали гинути через цю безглузду війну”, – сказав Трамп.

“Я думаю, що найбільша річ, яку США повинні робити зараз, – це встановлення миру: зібрати росію та Україну й укласти мир”, – додав колишній президент США.

Трамп зазначив, що путін постраждав в результаті повстання російських найманців, групи Вагнера, і її лідера Євгена Пригожина в минулі вихідні.

“Можна сказати, що він все ще там, він все ще сильний, але він безумовно, я б сказав, дещо ослаб, принаймні, у свідомості багатьох людей”, – сказав американський політик. “Однак, якби путін більше не був при владі, “ви не знаєте, яка є альтернатива. Це може бути краще, але це може бути й набагато гірше”.

Що стосується звинувачень у військових злочинах, висунутих проти путіна Міжнародним кримінальним судом у березні минулого року, Трамп сказав, що доля путіна повинна обговорюватися, коли війна закінчиться, “тому що прямо зараз, якщо ви піднімете цю тему, ви ніколи не помиритеся”.

Нагадаємо, щодо звинувачень у воєнних злочинах, висунутих проти Путіна міжнародним кримінальним судом у березні минулого року, Трамп сказав, що його долю слід обговорювати, коли війна закінчиться, “тому що зараз, якщо ви піднімете цю тему, ви ніколи не досягнете миру, ви ніколи не досягнете врегулювання”.