Середа, 24 Квітня

Українець витратив власних понад 20 тисяч гривень, лікуючись від коронавірусу у лікарні

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Житель міста Кропивницький, Анатолій Компанієць, наприкінці березня захворів на нову коронавірусну інфекцію. Після чого лікувався у Центральній міській лікарні, де пацієнту сказали, що начебто вони не мають державного забезпечення. Про це інформує Суспільне Кропивницький.

“Давали антибіотики. Почав задихатися, не вистачало кисню. Перевели в реанімацію. Завідуючий відділенням сказав, що якщо є гроші, будуть лікувати, а якщо немає – каже – вибач, нас не забезпечують на сьогоднішній день. Витрачати власні гроші розпочав з першого дня в реанімації. Мені надали список і друзі купували все за мій кошт”.

Анатолій підрахував, що на лікування витратив 26 тисяч 580 гривень 70 копійок. Усі чеки зберіг. Тепер він звертатиметься до суду, щоб компенсувати витрачені на ліки гроші.

Водночас керівник Центральної міської лікарні Олександр Артюх розповів, що медзаклад забезпечений препаратами для лікування хворих на коронавірус. Чому пацієнт купував ліки за власні гроші, не знає: “Лікарськими засобами забезпечені в повному обсязі. Все безкоштовно для пацієнта, який знаходиться в нашому стаціонарі”.

Чому хворий на коронавірус Компанієць витрачав свої гроші не знає і начальниця міського управління охорони здоров’я Оксана Макарук. За її словами, раніше пацієнти з коронaвiрусом не скаржилися на використання власних грошей.

“Були поодинокi випадки непорозуміння, просили замінити зaкупленi зa бюджетні грошi препарати. Закуповують лише ліки з Нaцiонaльного перелiку лiкaрських засобів, зaтвердженого Міністерством охорони здоров’я. Якщо пацієнт хоче придбати препарат, який не входить до Нaцiонaльного переліку, вінце робить зa власні грошi. Це не заборонено чинним законодавством”, – розповіла пані Мaкaрук.

Раніше Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов заявляв, що за державний кошт лікуватимуть пацієнтів з коронавірусом, які перебувають у середньому та важкому стані.